למרות ההבטחות לחשיפות מפתיעות - נאום קצב היה צפוי

הנשיא לשעבר כינס את מסיבת העיתונאים בעיר מגוריו כדי להגיב על כתב האישום החמור שהוגש נגדו, וכדי לחשוף פרטים שטרם פורסמו, ויאירו את ההתנהלות בתיק באור אחר - אך גם הפרטים החדשים שקצב חשף לא היו בעלי חשיבות יוצאת דופן

(1:05 דק')

ברוך קרא, הפרשן המשפטי של "חדשות 10", אומר כי למרות הבטחותיו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב לחשיפות מפתיעות הערב (חמישי) - הוא למד מנאומו הארוך מעט פרטים חדשים, ואלו היו מפוזרים, וקשים לסיכום.

"רוב הטענות מוכרות" אמר קרא שהסביר מדוע הוא, כעיתונאי, בחר שלא לפרסם את אותו "מסמך סודי" שהגיש היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לבג"ץ, וקצב התייחס אליו בדבריו. "כמי שקרא את המסמך המוטיבציה לפרסם אותו די נמוכה, כי במסמך נכתבו דברים חמורים על המתלוננות, אך הם נאמרו בבג"ץ וכבר דיברנו על זה".

במסיבת העיתונאים שכינס הנשיא לשעבר הערב בקריית מלאכי הוא מתח ביקורת חריפה לא רק על היועץ המשפטי לממשלה, ועל רשויות אכיפת החוק - אלא גם על התקשורת.

"כבר הרשיעו אותי, מבלי שראו את חומר החקירה, מבלי שהייתה הרשעה משפטית. אני מבין שקשה לרבים מאזרחי ישראל להשתחרר מההאשמות הקשות. אנא: אל תתנו למשטמה, לעויינות לדעות הקדומות שחילחלו לראשיכם בחודשים האחרונים, שיתפסו את מקום ההגינות ושיקול הדעת. אל תסחפו אחרי ה"עליהום" נגדי".