הסיסמה של קדימה: "לבני - ראש ממשלה אחרת"

המפלגה ערכה מסיבת עיתונאים בה הציגה את הקמפיין לקראת הבחירות. השר חיים רמון אמר כי "רק ציפי תעצור את ביבי". בליכוד אמרו בתגובה כי לבני "מייצגת מובהקת של דרך שנכשלה"

(3:22 דקות)

"לבני – ראש ממשלה אחרת" – זוהי סיסמת הבחירות של קדימה, כפי שהוצגה בצהריים (שני) במסיבת עיתונאים של המפלגה לקראת הבחירות שייערכו בעוד שבועיים.

השר חיים רמון אמר כי "רק ציפי תעצור את ביבי. מי שלא מתמקד בעיקר, מבזבז את קולו ואת האנרגיה שלו. בציבור שלא החליט עדיין, יש הרבה מאפיינים של ציבור קדימאי. מי שחושב שהוא בשלב הסיכומים עושה טעות קשה. עשינו את הטעות הזו במערכת הבחירות הקודמת והליכוד עושה את זה עכשיו".

בתגובה לקמפיין אמרו בליכוד כי "לבני היתה שותפה בכירה כמספר 2 וכממלאת מקום ראש הממשלה למחדלי ממשלת קדימה והודתה במו פיה היינו התקווה של העם ופישלנו. היא אינה יכולה להתיימר להציג דרך אחרת שכן היא המייצגת המובהקת של דרך שנכשלה. בעוד 15 ימים קדימה תאבד את השלטון כי הציבור מבין שרק נתניהו והליכוד יכולים להתמודד עם האתגרים הביטחוניים והכלכליים בפניהם ניצבת ישראל".

במפלגת העבודה אמרו כי "תמוהה מה הדבר האחר ביומרה לראשות הממשלה של קדימה ולבני מדובר בקמפיין יומרני ופאתטי ותלוש מן המציאות ואין כל דבר אחר למעט החובבנות והשטחיות של לבני וקדימה שמביאים עמם לקמפיין".

בראיון הבוקר לגלי צה"ל נדרשה גם יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, לעניין הבחירות. "נתניהו היה ראש ממשלה ונכשל. הציבור מכיר אותו. הזמן לא משנה אופי וחשיבה", אמרה. לבני אף מתחה ביקורת על הימנעותו של נתניהו מלהופיע ולהביע את עמדותיו.

גם הליכוד מתכונן לתשדירי הבחירות, ומציג קמפיין נגטיבי נגד יו"ר קדימה ציפי לבני. בתשדיר החדש סוקרים את התפקידים שביצעה לבני, ומסכמים את פועלה במשפט: "עשר שנים - אפס הישגים". גורמים בליכוד הסבירו כי המטרה היא להעמיק את הפער בסקרים. בקדימה אמרו בתגובה כי "משעשע לראות את נתניהו שנכשל כראש ממשלה ושר אוצר מדבר על ניסיונה של לבני".