עורך הדין ששמו שורבב לפרשת הקטין: ארי שמאי

שמאי ביקש מבית המשפט לפרסם את שמו לאחר שהובהר כי אינו חשוד בקיום מגע מיני עם קטין. הוא חשוד בעבירות שכוללות אחזקת סם מסוכן. על שמם של שאר החשודים עדיין מוטל צו איסור פרסום

(1:48 דקות)

ארי שמאי הוא עורך הדין ששמו שורבב לפרשת יחסי המין עם קטין בן 13 וחצי – כך הותר היום (שני) לפרסום. עם זאת, שמאי אינו חשוד במגע מיני עם הקטין, אלא חשוד בעבירות של הדחת קטין לשימוש בסמים וכן אחזקת סם ושימוש בו. על שמותיהם של שאר החשודים בפרשה מוטל עדיין צו איסור פרסום.

תיעוד: ארי שמאי מסביר איך להשתמש בסמים ולא להיתפס
פרטי הפרשה: מספר גברים חשודים ביחסי מין עם בן 13

את הבקשה לפרסם את שמו הגיש שמאי בעצמו לאחר שהמשטרה הבהירה כי אינו חשוד בעבירות של מגע מיני עם קטינים. שמו נקשר לעניין אחרי שנעצר בחשד לאחזקת סם מסוכן.

סניגורו של ארי שמאי, עורך הדין אבי חימי, התייחס להסרת צו איסור הפרסום בראיון לקול ישראל. "ביקשנו זאת מיוזמתנו ובית המשפט הסיר את הצו שאסר על פרסום שמו של מרשי", אמר חימי. "הבקשה הוגשה כיוון שהמשטרה, בצעד יחסית נדיר, הודיעה מפורשות כי כל מה שקשור לעבירות המין לא מיוחס למרשי בשום פנים ואופן ובשום צורה.

"בדירה בה נעצר לא היו שום חשדות לעבירות מין נגד קטינים, וחשוב שהציבור יידע זאת. הוא חשוד בעבירות על פקודת הסמים, ומידעתי את הפרטים נוכיח שלא מדובר בסמים אלא בכדורים שנקנו במקום מוכר וידוע ברחוב אלנבי באחת הפיצוציות. אני במקום בטוח שמשטרת ישראל אישרה שלא מדובר בקוקאין. הכל נבדק ונמצא ותקין. רווח לנו והוקל לנו".

שמאי התפרסם בין השאר כאשר ייצג את יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין. לפני כמה חודשים הוא אף הותקף בזמן שהיה בדרכו לשדר את תוכנית הרדיו שלו ברדיו "לב המדינה".

בין החשודים בפרשה: בכיר בעולם התקשורת ופיזיולוג מפורסם

על המעורבים בפרשה נמנים פיזיולוג בכיר, איש תקשורת ועוד ארבעה חשודים נוספים. הפרשה נחשפה בשבוע שעבר, אך תחילתה לפני כשנתיים. מכתב אנונימי שהגיע להוריו של הנער, היום בן 15, גילה להם כי בנם נוהג לקיים יחסי מין עם עשרות גברים אותם הוא פוגש דרך רשת האינטרנט.

ההורים המודאגים מיהרו לפנות לתחנת ובחקירה התברר כי כאשר הנער היה בן 13 וחצי, הוא פרסם כרטיס חבר באתר היכרויות והתחזה לבן 18. המודעה זכתה להיענות גבוהה - בין מי שהשיבו לה גם העצורים, חלקם מעל גיל 40. על פי החשד, בחלק מהמקרים הנער קיבל תמורה עבור היחסים שניהל עם אותם גברים ובמקרים אחרים היו מי שאיימו עליו שלא יספר על מערכת היחסים שניהל עימם. לעיתים, כך על פי החשד, דרש הנער כסף או סיגריות תמורת שירותי המין.

כמעט כל החשודים המעורבים בפרשה טענו בחקירתם כי לא ידעו את גילו של הקטין בהתחלה, ושבו והדגישו כי הוא הציג את עצמו כבן 18. חלקם אף אמרו כי מדובר בנער מאוד מפותח, שגובהו כמעט 1.80 מטר. ואולם, חקירת המשטרה העלתה כי המעורבים בפרשה ידעו שמדובר בקטין כבן 14 או 15, אך נשארו עימו בקשר למרות זאת.