פרקליטות ארה"ב העניקה חסינות חלקית למשה טלנסקי

הרשויות הודיעו לפרקליטות המדינה כי עדותו של משה טלנסקי, העד המרכזי נגד ראש הממשלה בפרשת "מעטפות הכסף", לא תשמש כנגדו בארה"ב

(28 שניות)

התביעה בארה"ב החליטה להעניק חסינות חלקית למשה טלנסקי, העד המרכזי נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת "מעטפות הכסף" - כך הודיע היום (ראשון) נציג פרקליטות ירושלים, עו"ד אורי קורב, לפרקליטו של טלנסקי ז'אק חן.

מהמכתב עולה כי פרקליטות ארה"ב הודיעה לעמיתיהם בישראל כי עדותו של טלנסקי בבתי המשפט בארץ לא ישמשו כעדות נגדו בכל חקירה בארצות הברית, אך עם זאת, כל מילה שתיאמר על דוכן הנאשמים תוכל כראיות לפתיחת חקירות נוספות נגדו, ובכל מידע שיינתן בעדות ייתכן וייעשה שימוש לצורך סגירת קצוות חוט או חקירות נוספות נגד אנשים המעורבים בעניין.

עו"ד קורב מסיים את מכתב וכותב "נזכיר, כי מר טלנסקי התחייב בבית המשפט, ללא תנאי, להגיע לישראל כדי להשלים את עדותו. לפיכך, בלי קשר למענה האמור של הרשויות בארה"ב מחויב מר טלנסקי להתייצב בפני בית המשפט בישראל להשלמת עדותו".

תשובת הרשויות האמריקניות מגיעה לאחר שבחודש אוגוסט אשתקד, פנה פרקליט המדינה משה לדור, לפרקליטות ארה"ב וביקש מהם להעניק חסינות למשה טלנסקי כדי שעדותו בישראל לא תשמש נגדו בארצות הברית.