ד"ר ג'קי סרוב הורשע בקבלת שוחד מאסי אבוטבול

בית משפט השלום בתל-אביב הרשיע את מנהל חדר המיון לשעבר באיכילוב, ד"ר ג'קי סרוב, בקבלת שוחד מהעבריין אסי אבוטבול. סרוב הורשע על כך שדאג לפחות בשלושה מקרים לכך שאבוטבול יקבל טפול אישי ומהיר תמורת אלפי שקלים

(21 שניות)

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע הבוקר (ראשון) את ד"ר גקי סרוב, מנהל מחלקת מיון פנימי בבית החולים איכילוב לשעבר, בקבלת שוחד מהעבריין ואיש העולם התחתון אסי אבוטבול.

סרוב הורשע כי קיבל סרוב מאבוטבול שוחד בהיקף של 800 -1,000 שקלים בכמה הזדמנויות תמורת ליווי וקיצור תורים בחדר המיון. בית המשפט דחה את טענתו של סרוב כי פחד מאבוטבול ולכן קיבל ממנו את השוחד.

הפרשה נחשפה לראשונה לפני כשנה וחצי, במהלך חקירה אחרת, העוסקת בחשדות בדבר סחיטה, שעל פי החשד אבוטבול היה מעורב בה. כתב האישום מעלה, כי אבוטבול שילם לדוקטור ג'קי סרוב בין השנים 2005-2006 כדי שיזרז את הטיפול בו, בזמן שהגיע לבית-החולים.

על פי כתב האישום סרוב נהג להמתין לאבטובול, על פי בקשתו, בפתח חדר המיון אז היה מלווה אותו "במהלך כל הבדיקות במחלקת המיון הפנימי ובמחלקות אחרות בבית החולים, תוך שהוא מוודא עם גורמי הטיפול השונים שאבטובול ייבדק ויטופל מיידית מבלי להמתין בתור".

משנחשפה הפרשה הוחלט לערוך שימוע לסרוב, ולאחריו החליטה פרקליטת מחוז מרכז להעמיד את הרופא לדין באשמת קבלת שוחד. בחקירתו לא הכחיש דוקטור סרוב את דבר קבלת השוחד. לטענתו הוא מכיר את עברו של אבוטבול ולכן חשש. "פחדתי, לכן קיבלתי" אמר סרוב לחוקריו.