דעות חלוקות בקרב משפחות שכולות על שחרור אסירים

רחל קורן ששכלה את בעלה שמעון ואת בניה רן וגל בפיגוע במסעדת מצה אמרה כי "אני מצפונית לא יכולה לחיות עם זה שיושב שם ילד ונמק בכלא". מנגד, רינה חממי, אלמנתו של עמירם חממי, שנרצח בפיגוע במלון פארק אמרה כי "יהיה מאוד מסוכן לשחרר את האסירים הללו"

(2:35 דקות)

דעות חלוקות בקרב המשפחות השכולות בסוגיית שחרור מחבלים עם "דם על הידיים" בעסקה להשבתו של החייל החטוף גלעד שליט.

רחל קורן ששכלה את בעלה שמעון ואת בניה רן וגל בפיגוע במסעדת מצה בשנת 2002, אמרה הבוקר (חמישי) בראיון לגבי גזית ב"רדיו ללא הפסקה" כי היא מוכנה לשחרר את רוצחי משפחתה לטובת שחרורו של גלעד שליט.

לדבריה, "אני יכולה להבין מה מרגישים הורים כשהבן שלהם לא לידם. אני מצפונית לא יכולה לחיות עם זה שיושב שם ילד ונמק בכלא ואנחנו לא עושים את הכל כדי להחזיר אותו".

מנגד, רינה חממי, אלמנתו של עמירם חממי, שנרצח בפיגוע במלון פארק שבנתניה בשנת 2002 אומרת הבוקר בראיון לרדיו "אמצע הדרך", שיש למצוא דרך אחרת מאשר שחרורם: "יהיה מאוד מסוכן לשחרר את האסירים הללו שיכולים להוות איום להרבה אנשים מדינה, צריך למצוא דרך אחרת ולא לשחררם"

מוקדם יותר היום דווח כי בישראל מעריכים שניתן יהיה לקדם את עסקת שליט בתוך זמן קצר, לאחר שחמאס הוכה קשות ויבקש להביא לשחרור מאות אסירים לשם שיקום מעמדו. גורמים בכירים אמרו כי במסגרת הדיונים על פתיחת המעברים, ניתן יהיה ללחוץ על חמאס להסכים לעסקה.

ראש הממשלה אולמרט החליט כבר לפני כמה חודשים כי יש להסכים לשחרור אסירים רבים עם דם על הידיים, ולצורך כך הגמיש את הקריטריונים שנקבעו בעבר בעניין. הכתב המדיני של חדשות 10 צ'יקו מנשה מציין כי שרים בקבינט תמכו במהלך, וחיזקו את תמיכתם בו בעקבות המבצע בעזה.

רמון: לא תיתכן תהדייה נוספת בלי שחרור שליט

השר בנימין בן אליעזר אמר הבוקר בראיון ל"רדיו ללא הפסקה" כי "סיפורו של גלעד שליט חייב להסתיים ולהסתיים בטוב. הוא חייב לחזור הביתה. המלחמה הזו קירבה בעשרות קילומטרים את הדרך לכך שגלעד יחזור הביתה".

השר חיים רמון התייחס גם הוא לסוגיית שליט בראיון לרינה מצליח ב"רדיו תל אביב". לדבריו, "מה שאני משוכנע שצריך להיות ולא היה בהפסקת האש הקודמת, זה שלא ייתכן שנגיע לאיזו שהיא תהדייה שלא תכלול את גלעד שליט. אני משוכנע שהפעם כל מה שייעשה ייקח בחשבון את גלעד שליט, בראש ובראשונה פתיחת המעברים".

הבוקר יצא ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד לקהיר, לפגישה נוספת ראש המודיען המצרי עומר סולימאן וראשי ממשל נוספים. הצדדים צפויים לדון בנושא ההברחות, שחרור גלעד שליט ופתיחת מעבר רפיח.