אובמה מתחיל להכתיב תרבות שלטון חדשה בוושינגטון

ברק אובמה לא מבזבז זמן ומתחיל להבהיר כי הדברים בבית הלבן יתנהלו באופן אחר בתקופת שלטונו. אובמה חתם על צוים שמגבילים את שכרם של עובדי הבית הלבן ומונעים מהם לעזוב את תפקידם כדי לעבור לעבודה בתחום השתדלנות

(1:25 דק')

נשיאה הנבחר של ארצות הברית, ברק אובמה, מתחיל לעבוד כבר ביומו הראשון בתפקיד. ושולח מסר לאומה האמריקנית, לפיו הדברים יתנהלו אחרת בתקופתו כנשיא.

שליח חדשות 10 לווישנגטון גיל תמרי:

"צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין שזה קורה בוושינגטון: ברק אובמה מכנס את כל העובדים הבכירים של הבית הלבן ובאמצעות חתימה על צווים נשיאותיים מיוחדים עוקר משורש נורמות שהשתרשו בוושינגטון של סיאוב של שחיתות, של קשר בין הון ושלטון.

" למשל, הוא מקפיא את שכר העובדים בממשלו, הם לא ישתכרו יותר מ-100 אלף דולר בשנה. עוד החלטה שלו - כל מי שירצה לעזוב את הממשל שלו כדי להקים חברה פרטית, כדי לעסוק בשתדלנות פוליטית, לא יוכל לעשות זאת. הוא אוסר על לובינג של הממשל שלו בעצם. הוא מדבר על כך ששלטון החוק יהיה מעל הכל ומשנה את האווירה."

"גם לברק אובמה וגם לג'ו ביידן יש בטן מלאה על ג'ון רוברטס, נשיא בית המשפט העליון, שאתמו לדעתם 'הכשיל' את אובמה. כאשר אובמה מבקש מביידן להשביע את חברי הסגל הבכיר עונה ביידן ספק בצחוק ספק בסארקזם 'אני לא בטוח שאני זוכר איך משביעים, אין לי זכרון טוב כמו לג'ון רוברטס".