עזה החזירה אותם ללבנון

בין הנפגעים מהלחימה בעזה , גם הלומי קרב ממלחמת לבנון השנייה. הם אמנם לא היו שם אבל המראות החזירו אותם לקיץ 2006היום הם מספרים על הדרדרות, סיוטים שחוזרים ועל התנתקות מהמציאות

(3:26 דק')

דימה קליימן, אלי כהן ויואש מור הם שלושה הלומי קרב ממלחמת לבנון השניה. כמה חודשים אחרי מלחמת לבנון השניה הם סיפרו לנו על הקרבות הקשים וכיצד הם השפיעו אליהם. היום, שנתיים וחצי אחרי המלחמה היא, תמונות הלחימה מעזה, ההרוגים, הפצועים והעשן שהיתמר מעל הבתים טילטלו אותם.

"אני מוצא את עצמי המון שעות יושב ומסתכל בטלויזיה באירועים. חלקם אני רמגיש שאני שותף להם, נמצא שם." מספר מור. "אי אפשר לא לראות. אי אפשר להתעלם מהחדשות. אולי זה דחף של הזדהות, או דחף אחר, אבל יש לי דחף כל הזמן לראות חדשות" אומר כהן.

הם נלחמים יום יום בתסמינים הקשים של המלחה, בצלקות הנפשיות שאף פעם לא יגלידו עד הסוף. לוקחים את התרופות הולכים לטיפולים פסיכיאטריים ולקבוצות תמונה, ופתאום ברגע אחד לפני חדוש הגוף שלהם הגיב כאילו הרגע יצאו מהקרב.

"אחרי שני דו"צים (ירי מאש כוחותינו) עם הטנקים, אני מצאתי את עצמי כמעט באותו מצב שהייתי אחרי שיצאתי מהיבת חולים. זה חוסר שליטה במציאות" מסביר קליימן.