מערכת הבחירות מתחממת

המבצע בעזה נגמר והפוליטקאים מתפנים להתכונן לעשרה בפברואר. המפלגות מתחילות בימים אלה את מסעות התעמולה לקראת הבחירות. הליכוד מנסה בזהירות לא לעשות טעויות. מפלגות השמאל מנסות לשנות את תמונת הסקרים שמנבאים כנסת ימנית

(2:07 דק')

הדבר שבנימין נתניהו מקפיד עליו יותר מכל עכשיו הוא זהירות. על פי כל הסקרים היתרון של גוש הימין בראשותו יציב, ההנחה בלשכתו היא שרק טעות שלהם תסכן את הנצחון. היום לדוגמא כנשתניהו נשאל האם הנצחון כבר בכיס שלו הוא ברר את מילותיו בקפידה: "אני לא עוסק בתחזיות. אנחנו עוסקים במאמץ להבטיח שעם ישראל יקבל בעוד כמה שבועות הנהגה וממשלה שתדאג לבעיות היסוד".

ובינתיים המפלגות שנותרו מאחור מנסות לחזור לתודה ויצאות למתקפה. לאחר ששר הביטחון אהוד ברק סיים לנהל את המבצע בעזה, האו חזור לכובען כיושב ראש מפלגת העבודה ומוצא זמן לתקוף את המפלגות האחרות. בראיון ללונדון וקירשבנאום הוא אומר "הדרך של הליכוד מובילה למבוי סתום. הדרך של קדימה זה זיקית, אתה זורק אותה על אדמה היא חומה אתה זורק אותה על דשא היא ירוקה".

גם מר"צ, שקצת נשכחה בימי הלחימה, מצגיה היום את קמפיין הבחירות שלה, שבמרכזו מסר למצביעים שמתנגדים לנתניהו ושוקלים להצביע ללבני: "החלטת זלרום עם לבני. כדאי שתדע שאם זרמת עם לבני, אחרי הבחירות יש סיכוי טוב שתמצא את עצמך באותה סירה עם ביבי" נאמר באחד מתשדירי הבחירות של המפלגה.