השר יצחק כהן מש"ס הותקף במהלך פאנל בת"א ועזב בזעם

עמדת ש"ס בנוגע לנטיות חד מיניות לא מפסיקה להרגיז: השר כהן שהתארח בפאנל באוניברסיטת ת"א, אמר כי "הומואים זו מחלה". בתגובה ספג מטר צעקות מהסטודנטים וח"כ יואל חסון אמר לו "ההומופובים הכי גדולים - הומואים בעצמם"

(37 שניות)

הסערה סביב עמדת ש"ס לגבי הומוסקסואליות אינה דועכת: אמש (רביעי) עזב השר יצחק כהן מש"ס, פאנל פוליטי באוניברסיטת ת"א לאחר שסטודנטים תקפו אותו על דברי השר ישי בנוגע לנטיות הומוסקסואליות.

השר כהן ביקש לשמוע שאלות של סטודנטים במוסד במסגרת הפאנל הפוליטי. אז קמה סטודנטית שהציגה עמצה כלסבית. היא שאלה את השר "האם לדעתך מדובר במחלה?", מייד אחרי קם סטודנט נוסף שטען כי הוא חייל לשעבר בעל פרופיל 97. הסטונדט קרא לעבר השר "אם היו מקבלים את עמדת ישי - כנראה שלא הייתי משרת בצבא".

השר יצחק כהן אמר בתגובה כי "ההומואים זו מחלה ולא יצליחו לשכנע אותי אחרת", אז קם השר ממקומו והלך לעזוב בכעס את אולם הדיונים.

ח"כ יואל חסון מקדימה צעק לעברו כי "ידוע שההומופובים הכי גדולים הם הומואים בעצמם". כהן סירב להתייחס לאמירה זו והמשיך בצעדה הנזעמת למכוניתו. הפאנל נערך כחלק מהשבוע הפוליטי שמקיימת אוניברסיטת תל-אביב.

בעקבות דבריו הגיש השר תלונה לועדת האתיקה של הכנסת כנגד חסון. לדברי כהן, "באמירתו של חסון יש מעבר לאבק לשון הרע והכתמת איש ציבור בקרב קהלו. חסון לא ראוי להיות בבית המחוקקים של ישראל, במקום לדבר לגופה של תופעה דיבר לגופו של אדם. כנראה בקדימה כה נואשים ששלחו את חסון לתור אחר הקולות הבודדים של ההומואים".

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, גיל גולדנברג, אמר בתגובה כי "אין לי אלא להצטער על כך ששר במדינת ישראל מחזיק בדעות כה קיצוניות במדינת ישראל של שנת 2009, לא כל שכן מבטא אותם במוסד אקדמי כמו או'ניברסיטת תל-אביב".