אובמה לאבו מאזן: אפעל להביא להסכם שלום עם ישראל

נשיאה החדש של ארה"ב כבר הספיק לשוחח בטלפון עם יו"ר הרשות הפלסטינית, כך אומר סעיב עריקאת, חבר בצוות המו"מ עם ישראל. על פי עריקאת, אובמה אמר כי "אפעל בשיתופ פעולה עם אבו מאזן להביא לשלום באזור"

(2:02 דק')

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שוחח היום (רביעי) עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואמר לו כי "אעשה ככל שבאפשרותי להביא להסכם שלום במזרח התיכון".

אובמה שב ואמר כי "הממשל בראשותי יעבוד בשותפות מלאה עם יו"ר הרשות אבו מאזן על מנת להשיג שלום יציב ובר קיימא באזור", אמר סעיב עריקאת, חבר בצוות המשא ומתן עם ישראל. עדיין לא ידוע האם אובמה הספיק לשוחח בנושא גם עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לאחר שנכנס לתפקידו.

בשבוע שעבר, עוד לפני טקס ההשבעה שלו, אמר אובמה כי יחל בקידום תהליך השלום במזרח התיכון מייד עם כניסתו לתפקיד. לדבריו, המערכה ברצועת עזה רק הוכיחה שיש לפעול בנושא מוקדם ככל הניתן.

בראיון לתכנית "השבוע עם ג'ורג' סטפנופולוס" של רשת ABC, אמר אובמה כי לארצות הברית כל כך חשוב לתווך ולהיות מעורבת בתהליך השלום, בגלל שהעבודה סביב העניין דורשת מעורבות של צד שלישי שכולם בוטחים בו, צד שרוצה לראות פיתרון הוגן וצודק. "זה הופך אותי למחויב יותר לנסות ולשבור את הקיפאון שקיים כבר עשרות שנים", הוסיף אובמה.