הותר לפרסום: סוכלה מזימה להתנקשות באובמה

סוכנים פדרליים עצרו שני גלוחי ראש ניאו-נאציים חמושים שתיכננו לרצוח את המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית בתום מסע טבח בבית ספר תיכון בטנסי בו לומדים בעיקר תלמידים שחורים

סוכנים פדרלים סיכלו מזימה של שני ניאו-נאצים צעירים להתנקש בחייו של המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, ברק אובמה - כך על פי תיקי בית משפט שהותרו היום (שני) לפרסום בוושינגטון.

הסוכנים הפדרלים אמרו, כי השניים תכננו לשדוד חנות נשק ובאמצעות כלי הנשק שיגנבו משם לטבוח בתלמידי תיכון אפרו-אמריקנים בטנסי. השניים לא אמרו איזה בית ספר ביקשו לתקוף.

על פי המידע שהתיר בית המשפט לפרסום סוכנים פדרליים עצרו את השניים במדינת טנסי ובמכוניתם נמצאו כלי נשק שונים. שני העצורים מואשמים באחזקה של נשק ללא רישיון, במזימה לשדוד חנות לכלי נשק ובאיום על חייו של מועמד לנשיאות.

ג'ים קוונדש, סוכן מיוחד שפועל בנאשוויל טנסי סיפר לסוכנות הידיעות AP כי השניים תכננו לירות ב-88 שחורים ולערוף את ראשם של 14 -מדובר במספרים הנושאים סמליות מיוחדת עבור אחוות העליונות הלבנה - הארגון הניאו-נאצי שהשניים משתייכים אליו. המספר 88 מסמל את הביטוי "הייל היטלר", ו-14 הוא מספר המילים המרכיבים את סיסמת הארגון.

המטרה הסופית של מסע ההרג שלהם היה אמור להיות אובמה אמר קוונדיש. "הם אמרו כי הפעולה האחרונה שלהם תהיה ניסיון להתנקש באובמה. הם לא האמינו כי יצליחו אבל הם היו מוכנים למות בניסיון לרצוח אותו. נראה שהם היו מאוד נחושים לעשות את זה", הסביר.