דיווח בעיראק: נסראללה הורעל וניצל

אתר אינטרנט עיראקי דיווח כי מזכ"ל חיזבאללה הורעל, וחייו ניצלו הודות לצוות רופאים איראני שהוטס ללבנון על מנת להצילו. על פי הדיווח בארגון חיזבאללה חוקרים כיצד הגיע אליו הרעל

(1:18 דק')

אתר "אלמילאפ", המקורב לשלטון העיראקי, פרסם היום (רביעי) כי מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, ניצל מהרעלה לאחר שצוות רפואי איראני הגיע לביירות כדי להעניק לו טיפול רפואי. האתר הוסיף כי הארגון מטיל ערפול על הנושא בעוד שנערכות חקירות הכוללות את הבכירים ביותר בהנהגה. אחד מחברי הפרלמנט מטעם חיזבאללה הכחיש את הידיעה וטען כי היא "שקרית ומומצאת".

המקורות שצוטטו בדיווח באתר "אלמילאפ" מסרו שנסראללה היה במצב קשה במהלך הימים האחרונים, לפני הגעת צוות רפואי איראני רם דרג שהורכב מ-15 רופאים. הצוות הצליח להציל את חייו, ונסראללה עצמו עדיין חש ברע.

עוד נמסר לאתר כי היה ברור שאם הצוות הרפואי האיראני לא היה מצליח להציל את חייו של נסראללה או לשלוט במצבו הבריאותי, הייתה אפשרות להעביר אותו לטהראן להמשך טיפול רפואי. המקורות הדיפלומטיים בבירות מסרו כי האפשרות הסבירה ביותר היא שישראל עומדת מאחורי ניסיון החיסול הזה.

עוד דווח כי ארגון חיזבאללה חי בפחד מכל ניסיונות החקירה המכוונות להגיע לגורם העומד מאחורי ניסיון החיסול של נסראללה. מטרת החקירה היא לבדוק כיצד הגיע הרעל אליו. את העניין הזה יכריעו קבוצת הרופאים האיראניים. בחקירה ייבדקו כל בכירי חיזבאללה, חברי הארגון ומבקריו הסודיים של נסראללה.

מאתר "אלמילאפ" יצרו קשר עם חבר הפרלמנט מטעם חיזבאללה, חסין אלחאג' חסן, המקורב לנסראללה שאמר: "מדובר בשקר, נכון שלא ראיתי אותו במשך שבוע, אך מצבו טוב".