בדיקה קבעה: אפשר להמשיך לצלול בירקון

ביום ה-12 לחיפושים אחר רוז פיזם - למשטרה עדיין אין מושג היכן גופתה. הסב החשוד, רוני רון, מתעקש על גרסתו, אבל החוקרים מיואשים ומגדילים את טווח החיפושים. בירקון, שם נערכים החיפושים, אותרו דגים מתים ובמשטרה חששו מזיהום, אולם בדיקה הפריכה את החששות

(2:03 דקות)

באזור המרכז נמשכים היום (ראשון) החיפושים אחר גופתה של הילדה רוז פיזאם, שנרצחה על פי החשד על ידי סבה, רוני רון, ובמשטרה מתכוונים להרחיב את החיפושים כבר בימים הקרובים.

בשעות הבוקר אותרו בירקון, לשם השליך הסב לטענתו את המזוודה ובת גופתה של רוז, דגים מתים, ובעקבות כך הוחלט לשלוח מים מן הירקון לבדיקה של המשרד להגנת הסביבה כדי לבדוק חשד להרעלה. בהודעה משותפת של המשרד ושל מחוז המרכז נמסר, כי בדיקה המים הפריכה את החשד וכי המים אינם מורעלים ואין חשש לצוללנים שעורכים את החיפושים במקום.

בצהריים נערכה במחוז מרכז הערכת מצב בהשתתפות הפיקוד הבכיר, שקיבל סקירת מצב לגבי ההתקדמות בחיפושים, והחליט לגבי התכניות להמשך.

במהלך הדיון הוחלט, כי תדירות הצלילות בירקון תפחת בימים הקרובים והחיפושים יתמקדו באזורים אחרים, בהם אוכן הטלפון הנייד של הסב רוני רון החשוד ברצח בימים בהם רצח ככל הנראה את רוז. בין האזורים בהם יתמקדו כעת צוותי החיפוש – מקורות הירקון סמוך לפתח תקווה, כביש החוף מדרום לנתניה ושדות הסמוכים לעיר.

צוותי החיפוש של המשטרה, הפועלים מאז השעה שבע בבוקר בעיקר באזור כביש החוף, נעזרים בטרקטורים, כלבים, שוטרי מג"ב וגששים. אולם, עד כה החיפושים לא העלו דבר.