הרשימה החדשה של נתניהו

בנימין נתניהו מתחיל להתכונן לבחירות הכלליות. בניסיון למשוך קולות נוספים מבלי לפגוע ב-12 הח"כים הנוכחים מליכודו, הוא מתעתד להרכיב רשימה למפלגתו שתכלול את תריסר חברי הכנסת ועוד כעשרה "שחקני רכש". בליכוד כבר מעריכים כי נתניהו לא יוכל לגייס את הרוב הדרוש לו למהלך הזה.

(1:13 דק')

טרם התקיימו הפרימריז במפלגת קדימה, אבל במערכת הפוליטית כבר נישא באוויר ריח הבחירות הכלליות. יו"ר הליכוד בנימין נתניהו נערך לבניית רשימה חדשה למפלגתו.

נדב פרי, כתב חדשות 10 לענייני מפלגות:

"קודם כל בנימין נתניהו מעריך שציפי לבני מנצחת בקדימה, ומכאן הוא מעריך שהבחירות הן עניין של חודשים ספורים, פברואר או מארס. לכן נתניהו נערך לבקש ממרכז הליכוד, ייתכן שכבר בחודש הבא, לאפשר לו להרכיב לקראת הבחירות הבאות רשימה אטרקטיבית ורעננה של הליכוד".

"איך עושים את זה בלי להרגיז יותר מדי את הח"כים הנוכחיים? באמצעות 'צירוף': לקחת את כל חברי הכנסת הנוכחיים של הליכוד בכנסת הזאת (זה לא הרבה, 12 במספר) ולצרף אליהם בין שמונה לעשרה שחקני רכש (ראינו את עוזי דיין ואסף חפץ, נתניהו רוצה להביא גם את דן מרידור ואולי את דוברת צה"ל לשעבר, מירי רגב). יחד, הרשימה המשולבת הזאת, ישנים פלוס חדשים, תוצג לפני חברי הליכוד, והם יתבקשו לדרג את 22 השמות כראות עיניהם".

"זו המטרה של בנימין נתניהו. הוא מבקש באמצעות הדבר הזה גם להפוך את הליכוד לאטרקטיבי וגם לחסום בכל דרך את משה פייגלין. אבל יש בעיות: בכירים בליכוד מעריכים שהדבר הזה יתקשה לקבל את הרוב הנחוץ לו. נתניהו, באמצעות דובריו, מאשר כי זה הרעיון שהוא שוקל כעת, אבל לדבריו הוא טרם החליט".