סמיר קונטאר הגיע ללבנון והתקבל בטקס רשמי כגיבור

המחבל סמיר קונטאר הוחזר ללבנון לאחר כמעט שלושה עשורים בכלא הישראלי. קונטאר התקבל בקבלת פנים בצידו הלבנוני של הגבול בנקורה על ידי נציגי חיזבאללה. מאוחר יותר מתוכננת עצרת המונית בביירות לחגיגות חזרתו של קונטאר

(4:30 דק')

המחבל סמיר קונטאר שב אתמול אחר הצהריים (רביעי) ללבנון, דרך מעבר ראש הנקרה, במסגרת עסקת השבויים עם ארגון חיזבאללה. את פניו קיבלו נציגי חיזבאללה והפלגים השונים במדינה בטקס קבלת פנים קטן בצד הלבנוני של הגבול.

לאחר שטקס קבלת הפנים יסתיים בנקורה, יוטס קונטאר במטוסו של נשיא לבנון, מישל סולימאן, לשדה התעופה בביירות ומשם יגיע לרובע הדאחיה, מרכז פיקוד חיזבאללה - שם מתוכננת עצרת המונית לרגל שחרורו מהכלא הישראלי.

לקונטאר עצמו צפויים כעת כמה ימים עמוסים. מחר הוא יתייצב לראיון לרשת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל -מנאר. כעת הוא יקבל מעמד בכיר בארגון חיזבאללה – כנראה של דובר. עדיין לא ידוע אם נסראללה ימהר להיפגש עמו, שכן עליו לעבור לפני כן חקירה אצל גורמי ביטחון.

מוקדם יותר אתמול הוכרזו אהוד גולדווסר ואלדד רגב כעל חללים בתום הליך זיהוי גופות שנמשך שעות ספורות. דובר צה"ל הודיע כי החללים הועלו בדרגה לאחר מותם. תת אלוף בניהו, דובר צה"ל היה זה שמסר את ההודעה הרשמית ואמר "השלמנו את תהליך הזיהוי של רגב וגולדווסר. ההכרזה על היותם חללים נקבעה על פי גורמים רפואים בראשות קצין רפואה ראשי ועל פי ההלכה, על פי הרב הראשי לצה"ל"

בניהו הוסיף ואמר "בשעה הזו צה"ל מרכין את ראשו מרכין את דגליו ומחבק בחום את המשפחות וזוכר את חייליו שנפלו בשבי האויב. בצה"ל הוחלט להעלות את שניהם בדרגה וגם על כך מסרנו למשפחות".

ובארץ - מתייחדים עם אודי ואלדד

האלוף אלעזר שטרן שהיה מי שמסר את ההודעה הקשה למשפחת גולדווסר נשא הצהרה קצרה לתקשורת ואמר: "אנחנו בבית הזה, כמו שאתם כולם יודעם לא פעם ראשונה. באנו לכאן היום עם בשורה קשה אבל לצדה יש גם תחושה מסוימת של הקלה שהחזרנו את אודי ואלדד לקברי ישראל".

גם האלוף שמני מסר הודעה לקונית, בצאתו מבית משפחת רגב ואמר: "אני הודעתי כרגע למשפחת רגב על הזיהוי הוודאי של אלדד זכרונו לברכה. מדובר במשפחה אמיצה ואצילה. צה"ל מחזק ומחבק את משפחות גולדווסר ורגב".

על פי עדות של גורמים ברבנות הצבאית מצבן של הגופות שהוחזרו היה קשה מאוד. לדברי אותם גורמים ניכר כי הגופות הוחזקו בקירור רק בתקופה האחרונה - לקראת העסקה עם ישראל. הזיהוי היה קשה וחלקי DNA הוטסו למרכז הארץ, כדי לבצע זיהוי סופי באופן ודאי באמצעות המכשור המשוכלל ביותר שקיים בארץ.