לפיד למטה המרכזי: "לא מוותרים על הסנקציות הפליליות, קורא לכחלון לשתף פעולה"

יו"ר יש עתיד ושר האוצר לשעבר התארח על הכיסא החם של "המטה המרכזי" חמישה ימים לפני הבחירות, והשיב לטענות על ההבטחות שלא מומשו: "ריקי כהן מחדרה יודעת שנכנסתי למשרד עם בור תקציבי". הוא הכחיש התגמשות בנושא גיוס החרדים: "מי שמבטיח ניסים לא יודע על מה הוא מדבר"

"ריקי כהן מחדרה היא בחורה אינטלגנטית. היא מבינה שהצלנו את הכלכלה הישראלית ושהתחלנו לעשות כל מה שהבטחנו" - כך אמר הערב (ראשון) שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, שהתארח על הכיסא החם באולפן "המטה המרכזי" בערוץ 10. יו"ר יש עתיד הדף את הביקורות על הרפורמות של מפלגתו שלא צלחו וקבע כי יש עתיד "הצילה את הכלכלה הישראלית".


"ריקי כהן יודעת שנכנסתי למשרד אוצר עם גירעון תקציבי של 40 מיליארד שקלים", אמר לפיד. לדבריו, "התחלנו לעשות כל מה שהבטחנו בשנה של עיכוב. שמנו את התקציב הכי חברתי שהיה פה ועצרו אותנו. מי שמבטיח ניסים ונפלאות לא יודע על מה הוא מדבר, מה שצריך הוא לקום בבוקר ופשוט לעבוד".

 

לפיד הכחיש כי הוא מתכוון להתגמש בנושא הטלת סנקציות פליליות על מי שישתמטו משירות בצה"ל: "מה שהסברתי הוא שהראשון לדרוש את הסנקציות האלה היה היועץ המשפטי לממשלה. לא ניתן לבטל את השיוויון בנטל ולא ירדתי משום עץ", הוא הבהיר בתקיפות.

 

כתבות נוספות בסדרת הכיסא החם של "המטה המרכזי":
משה כחלון: "לא שוחחתי עם נתניהו מזה כשנה וחצי"
נפתלי בנט: "היינו המפלגה הכי חברתית בשנים האחרונות"
יצחק הרצוג: "ירושלים חייבת להישאר מאוחדת, כבירת ישראל"