בנט: "אין סיבה ללכת לבחירות, לא נעזוב את הממשלה"

על רקע סיום מבצע צוק איתן וחוסר הוודאות הפוליטי ביום שאחרי אומר היום נפתלי בנט כי לא יעזוב את הממשלה למרות העלייה בסקרים למפלגת הבית היהודי. הממשלה תאשר ביום ראשון העברת 900 מיליון שקלים לארבע שנים לחיזוק יישובי הדרום

(1:54 דקות)

מקורביו של שר הכלכלה, נפתלי בנט, טוענים הערב כי השר לא מתכוון לפרק את הקואליציה וללכת לבחירות, זאת למרות שהסקרים מנבאים למפלגת הבית היהודי עלייה בכמות המנדטים. בנט, כך על פי המקורבים, אמר בשיחות סגורות כי "אין סיבה ללכת לבחירות, לא נעזוב את הממשלה".

 

בתוך כך, הקבינט המדיני-ביטחוני נפגש בשעה זו לדיון באשר לסיום מבצע "צוק איתן" וכדי לקבל תשובות על הפסקת האש וההבנות שהושגו בעקבות אותו מהלך מדיני.

 

אותם שרים שטענו בעילום שם כי לא שאלו אותם באשר להחלטות ולא עדכנו אותם, בפעם הראשונה מתכנסים אחרי הביקורת שהטיחו בראש הממשלה, בנימין נתניהו ובשר הביטחון משה יעלון.

 

 

נפתלי בנט. לא מתכוון לפרק את הקואליציה וללכת לבחירות
 

נפתלי בנט. לא מתכוון לפרק את הקואליציה וללכת לבחירות(רויטרס)

 

גם הרמטכ"ל בנימין גנץ, שגם בו הוטחה ביקורת ונאמר כי הוא לא יצירתי ולא יוזם מספיק, ישתתף בדיון הקבינט ולאחר שאמר השבוע כי השיג והשיח באשר למבצע ופעילות צה"ל שמור לקבינט, הוא אמור לתת תשובות הערב לשרים.

 

באשר ליישובי הדרום ועוף עזה עם סיום המבצע הצבאי, הממשלה תביא ככל הנראה ביום ראשון חיזוק ליישובים בסכום של 900 מיליון שקלים לתקופה של ארבע שנים. לשם השוואה, חיזוק הדרום הקודם עמד על מיליארד שקלים לשבע שנים, כך שסכומים גדולים יותר מועברים לטובת המשימה.

 

ראשי הרשויות בדרום, נוכח אותו סיוע שהממשלה צפויה לאשר, אומרים שהממשלה נשארת איתם גם ביום שאחרי ומברכים על כך, אבל אומרים שתושבי הדרום צריכים הרבה יותר כסף ושאם רוצים לחזק אותם באמת צריך לחשוב על סדרי גודל גדולים יותר של כספים.