המדריך של הנער: "זה היה נראה לו תמים. הוא לא הבין שזה לא נורמלי"

ת', מדריך הנוער שדיווח למשטרה על ההתעללות בבן ה-15 מספר יחד עם חברו של הנער על מעשי ההתעללות המזוויעים. החבר, שדיווח למדריך על המעשים מאמין במעשיו: "תלכו למשטרה. תספרו כי שום דבר רע לא יכול לקרות מזה"

(2 דקות)

פרשת ההתעללות הקשה בבן ה-15 בירושלים בידי חבריו לכיתה ממשיכה להכות גלים. כעת חברו של הנער והמדריך שדיווח למשטרה על מעשי ההתעללות, מדברים על הפרשה. השניים, שהביאו לחשיפת המקרים הקשים, מאמינים כי עשו את הדבר הנכון והצילו את חייו של הנער.

 

אביב (שם בדוי), חברו הקרוב של הנער סיפר כי ידע על מעשי ההתעללות. "אני ראיתי שהם משחקים משחק כזה שהוא חופר לו עם הציפורן בתוך היד עד שיורד לו דם". אביב מדבר על נער אחד אולם שלושה נעצרו בחשד שהתעללו בן כיתתם. הם חשודים כי סחטו אותו, מרחו עליו צואה, עשו עליו את צרכיהם אולם בית המשפט שחרר אותם לאחר מעצרם, למעצר בית.

 

אביב תיאר מקרה נוסף לו היה עד במהלכו עשה המתעלל הראשי את צרכיו על הנער הקורבן. "הוא הפך אותו לשיחים ואז השתין עליו. בכוח. הוא היה מושפל ואפילו לא ניסה לקום".

 

לאחר ששמע מחברו כמה סיפורים הבין כמה המצב באמת חמור ולכן פנה אביב לת', מדריך הנוער. "לא יכולתי, לא יכולתי להתאפק, לשמור את זה, אז הלכתי וסיפרתי ל-ת'", אמר. המדריך פנה למשטרה וחשף את התמונה המלאה. "הכל היה נראה לו טבעי. זה לא היה נראה משהו שהוא לא נורמלי", אמר ת' ואביב הוסיף כי הנער "חשב שזה חבר שלו, הוא לא הבין מה לא בסדר".

 

אביב יודע שעשה את הדבר הנכון והציל את חברו: "תלכו למשטרה, תספרו כי שום דבר רע לא יכול לקרות מזה. רק אנשים יבואו ויתמכו ודחפו אתכם".