ראש הממשלה משנה עמדתו: "שוקל בחיוב" עימות מול הרצוג ולבני

האם מסורת ארוכת שנים של היעדר עימותים טלוויזיוניים עומדת להישבר? הערב הודיע ראש הממשלה לחדשות 10 כי הוא עשוי להתעמת טלוויזיונית עם הרצוג ולבני. זאת, בתנאי שהעימות ייערך לאחר נאומו המתוכנן בקונגרס ואך ורק מול ראשי הרשימה המתחרה מולו על הרכבת הממשלה הבאה. בתוך כך, נערכה היום בחדשות 10 פגישה בין נציגי המפלגות המעוניינות להשתתף בעימות, כאשר רשימות "הליכוד" ו-"המחנה הציוני" בחרו שלא להשתתף בה

ראש הממשלה נתניהו הודיע הערב (רביעי) לחדשות 10 כי הוא שוקל בחיוב את ההצעה לערוך עימות טלוויזיוני ראשון בינו לבין מועמדי רשימת "המחנה הציוני" לראשות הממשלה, יצחק הרצוג וציפי לבני. עימות, שבחדשות 10 מקווים לערוך כבר בשבוע הבא.


הסכמתו העקרונית של נתניהו לא מגיעה ללא תנאים. ראש הממשלה מוכן לערוך את העימות רק לאחר ביקורו בארצות הברית, כלומר בשבועיים האחרונים של תקופת הבחירות. את העימות עצמו הוא מוכן לערוך אך ורק מול הרצוג ולבני, במידה ויגיעו ביחד, ויקבלו במצטבר את אותו זמן דיבור שיקבל בעצמו.


פרשני חדשות 10 לא שוללים את האפשרות שמדובר בספין בחירות ותו לא. יצוין כי לא בכדי, ביקש נתניהו לערוך את העימות רק לאחר תום הסערה הציבורית הקשורה לנאומו המתוכנן בקונגרס. אם לא די בכך, נתניהו דורש לשתף בעימות גם את לבני, המועמדת שמחקרים פנימיים במפלגת העבודה מראים כי נחשבת למועמדת הפחות פופולרית של הרשימה, ובשל כך - גם זו שמוצנעת בהופעותיה של הרשימה בתקשורת.

 

בתוך כך, התקיים היום באולפני חדשות 10 בגבעתיים דיון מקדים עם נציגי ארבע מהמפלגות הגדולות: "הבית היהודי", "יש עתיד", "הרשימה המשותפת" ו"כולנו". השאיפה היא לקיים עימות בין לפחות חמישה מראשי המפלגות הגדולות, אף שרשימות "הליכוד" וה-"מחנה הציוני" בחרו שלא לשלוח את נציגיהן לפגישה.


הקרב על קול הבוחר, על כל פנים, כנראה הוכרע ברובו. יועץ התקשורת ארתור פינקלשטיין העריך כי רק עשירית מהבוחרים עדיין מתלבטים למי להצביע. זאת, כאשר 90 אחוז מתוכם עשויים להצביע לכל מועמד שאינו נתניהו ורק 10 אחוזים כנראה יצביעו בסיכומו של דבר לנתניהו.

 

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה לפרסום: "ראש הממשלה בנימין נתניהו עסוק בימים אלה בבלימת ההסכם המסוכן המתגבש עם איראן, בהכנות לנסיעתו לארה״ב ובניהול ענייני המדינה. ראש הממשלה ישקול את ההצעה לקיים עימות טלוויזיוני עם מועמדי השמאל להרכבת הממשלה הבאה, בוז׳י וציפי, עם שובו מארצות הברית".