ברשימה הערבית חולמים להפוך לסיעה השלישית בגודלה ומצהירים: "לא נמליץ על הרצוג"

לא פחות מ-12 מנדטים מנבאים הסקרים לרשימה המשותפת של המפלגות הערביות, מספר המנדטים הממקם אותה לצד מפלגות המרכז והימין של לפיד ובנט. כעת כבר חולמים בכיריה על 15 מנדטים ומנסים לכבוש את לב הבוחרים באמצעות הצגה עצמית של מפלגה ליברלית ודמוקרטית. הצגה, שלא תמיד מתיישבת עם מה שחושבים על המפלגה מצביעיה הוותיקים

חברי הרשימה הערבית המשותפת כבר רואים כיצד הם הולכים וקורמים עור וגידים כהפתעת הבחירות. כעת הם כבר סוללים את הדרך ליעד הבא - 15 מנדטים - מבלי להבטיח אם יישארו ביחד גם ביום שלאחר ההכרזה על התוצאות המיוחלות.


בכל סיור בחירות הם מתקבלים כמנצחים, לוחצים ידיים, מחבקים ומקבלים הבטחות מחויכות לתמיכה. בד בבד הם מתמודדים עם ביקורת רבה, שמגיעה דווקא מקרב קהל המצביעים הכי מסור שלהם.


"ציון לתפקוד חברי הכנסת הערבים? 6", אמר לחדשות 10 מצביע מהמגזר, שדווקא מעיד על עצמו כמי שתומך באופן עקבי במפלגות הערביות, ומזדהה עם המטרות עליהן השליכו את יהבן.

 

ברשימה, מאידך גיסא, מגנים על שמו של כל אחד ואחד מהמועמדים לכנסת. לשם כך התגייס בריש גלי איימן עודה, מזכ"ל חד"ש לשעבר וראש הרשימה החדש, להגנה על חברת הכנסת השנויה במחלוקת, חנין זועבי.


בהתייחס להצהרותיו של יצחק הרצוג, הקוראות לפסילת זועבי מהתמודדות נוספת לכנסת, אמר עודה כי מבחינתו לא תמליץ הרשימה על הרצוג כמועמד המועדף מטעמה לראשות הממשלה, ולו משום שכעת הוא נתפש בקרב הח"כים הערבים בתור "ליכוד ב'".


בינתיים, הם מפזרים הצהרות על כך שגודל הרשימה צפוי גם להשתקף בהיקף הפעילות שלה, ושבים ומדגישים כי מדובר ברשימה חברתית ושוחרת שלום, שאינה בדלנית. ימים יגידו אם האיחוד במגזר ימשיך גם במסדרונות הכנסת, או שמדובר בסך הכול בהתמודדות משותפת חד פעמית.