הרצוג: "האמריקנים יטילו חרם מוחלט על נתניהו"

ראש המחנה הציוני טען בראיון ל"המטה המרכזי" כי על פי שיחות שערך עם בכירים אמריקנים, ראש הממשלה צפוי לקבל קבלת פנים קרה במיוחד כשיבוא לנאום בקונגרס. "נתניהו לא יראה פריד אמריקני אחד בביקור שלו", אמר הרצוג. בנוסף הוא הכחיש קשר לארגון V-15 וטען: "כששמעתי את שם הארגון חשבתי שזה מטוס או תרופה לאוננות"

סערת הנאום. ראש המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, התראיין הערב (שבת) לתכנית "המטה המרכזי" והתייחס לפגישות שערך עם שר החוץ האמריקני ג'ון קרי וסגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן - שהודיע כי לא יגיע לנאום ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס האמריקני.

 

הרצוג לא חשף מה נאמר בשיחות הללו שנערכו בוועידת מינכן לביטחון, אך ציין כי משיחות שערך עם בכירים אמריקניים משתי המפלגות עולה כי הם מתכננים להתעלם מנתניהו כשיגיע לנאום על סוגית הגרעין האיראני."שוחחתי עם ביידן וקרי בפגישות לא רשמיות כמו שפגשתי בכירים אחרים. אני לא משמש עלי בידיהם כדי לפגוע בנתניהו", אמר הרצוג.

 

"משיחות עם חברי המשלחת האמריקנית הגדולה שנמצאת כאן, הכוללת גם רפובליקנים וגם דמוקרטים, וגם משיחות עם

גורמים בכירים בוושינגטון, אני יכול לומר שנתניהו לא יראה פקיד אמריקני אחד בביקור שלו", הוא הוסיף.

 

"הוא לא יראה לא פקיד מהמועצה לביטחון לאומי, לא מהבית הלבן ולא ממחלקת המדינה", המשיך הרצוג. "יהיה חרם מוחלט, גם אם זה לא ייאמר רשמית, זה הסיפור. זו פגיעה חמורה בביטחון ישראל ובאינטרסים האינטימיים ביותר שלה עם ארצות הברית".

 

ראש המחנה הציוני התייחס לביקורת שמתח עליו השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ, שטען כי נאומו בגרמניה נועד לקדם מטרות פוליטיות - בדיוק כפי שהרצוג טוען שנתניהו מתכנן לעשות בנאום בארצות הברית.

 

"יובל המבולבל שטייניץ כנראה לא הבין מה אמרתי. בנאום שנשאתי חזרתי על עקרונות הביטחון המובהקים של ישראל - לא לגרעין האיראני, לא לחמאס וכן לפירוז עזה ושיקומה", הוא אמר.

 

בנוגע להאשמות על תרומות לא חוקיות שהועברו למחנה הציוני מהארגון האמריקני V-15, טען הרצוג כי אין לו שום קשר לארגון. "אני רוצה לחזור ולומר - אין לנו, או לי, קשר ל-V-15", אמר המתמודד לראשות הממשלה. "כששמעתי את השם חשבתי שזה מטוס או תרופה לאוננות. אנחנו לא צריכים את הגוף הזה בשביל הקמפיין, הוא רק מפריע ולא רלוונטי מבחינתי".

 

 

הרצוג. "נתניהו מסכן את ביטחון האזרחים"
 

הרצוג. "נתניהו מסכן את ביטחון האזרחים"(חדשות 10)