פרשת V15: הליכוד התלונן במשטרה נגד המחנה הציוני, מרצ וארגון "ויקטורי 2015"

דוד שיאן, יושב ראש צעירי הליכוד, הגיש את התלונה נגד המפלגות והארגון במקביל לעתירה לוועדת הבחירות המרכזית, "כדי שגם המשטרה תחקור בכלים שלה אם יש עבירה על חוק מימון מפלגות". לדבריו, הוא לא חושש שהתלונה תחזור כבומרנג: "אני לא מכיר עמותות ימין שממומנות מכספים זרים"

לונדון את קירשנבאום: ראיון עם חוטובלי ונציגת V15

נציג הליכוד הגיש תלונה במשטרה נגד המחנה הציוני, מרצ וארגון "ויקטורי 2015", כדי שזו תבדוק אם הגופים הפוליטיים הללו עוברים על חוק מימון מפלגות.

 

בליכוד טוענים כי יש קשר בין הארגון, שהציב לעצמו כמטרה את החלפת השלטון, לבין המפלגות - אם כי דוד שיאן, יו"ר צעירי הליכוד שהגיש את התלונה, מבהיר כי העביר את הנושא לחקירת המשטרה כדי שזו תפעל בכלים שלה.

 

"התבססתי על העתירה שהוגשה לוועדת הבחירות המרכזית", אמר שיאן הבוקר (רביעי) לחדשות 10. "חשבתי לנכון להגיש גם תלונה במשטרה, כדי שזו תחקור בכלים שלה את הגורמים הללו, ובשיתוף פעולה עם ועדת הבחירות ומבקר המדינה, תחשוף ותחקור בכלים שיש לה - ואם אכן יש קשרים בין ארגון V15 לבין המפלגות, אז האם יש עבירה על החוק. לי אין את הכלים של המשטרה, אבל יש מספיק דברים מחשידים, ומה שיש בידינו הוגש למשטרה".

 

שיאן אומר כי למרות פרסומים על כך שגם גופים פוליטיים מהימין ממומנים בכספים זרים, הוא אינו חושש שהתלונה תתברר כבומרנג. "אני לא מכיר עמותות ימין הממומנות ממקורות זרים, אצלנו נזהרים על כל שקל שיוצא במערכת הבחירות. אין שום ארגון כמו V15 שפועל לטובת הליכוד", הוא אומר, "ולכן אני לא רואה שיש פה איזושהי בעיה".

 

בארגון, שפעילתו פילה ברונשטיין הבהירה בתוכנית "לונדון את קירשנבאום" השבוע שהם מעוניינים להחליף את השלטון ב"כל מה שמכחלון ושמאלה", החזירו בימים האחרונים מלחמה לאור הקמפיין נגדם.

 

ביום שני הגישו אנשי הארגון תלונה במשטרה על הסתה נגד הליכוד, שכלל תמונה של מחבל מסמן V ואת המספר 15 לידו בסרטון שהפיץ. אתמול שלח הפרסומאי אייל ארד מכתב ליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית סלים ג'ובראן בתגובה לעתירה של הליכוד ותקף את הטענות נגדו.

 

"לשיטת הליכוד, די בכך שאזרח לא יגלה אהבה יוקדת למנהיג הדגול כדי לשלול את זכויותיו החוקיות, כנהוג בקוריאה הצפונית או שמא באיראן", טען ארד, "העתירה נמנעת לאזכר את פעולתי כיועץ של מר נתניהו עצמו במשך 11 שנים, מ-1985 עד 1996. מוזר כי מי שמעלה את הטענה על מימון זר 'ממקורות עלומים' הוא מר נתניהו עצמו, שהציע לי ב-1994 לחזור ולעבוד בשירותו בשכר מלא, שאותו ישלם איש עסקים זר ועלום שם, ובלבד שלא אדבר על כך עם איש".