תום הספירה: נתניהו, ארדן ואדלשטיין בראש, קרא וחוטובלי בתחתית

האישה הראשונה בליכוד היא מירי רגב, שהתברגה במקום החמישי, בעוד ציפי חוטובלי הגיעה למקום ה-26. המפסידים הגדולים: ישראל כץ, שבקושי נדחק לחמישייה הראשונה ודני דנון, שהובס קשות על ידי נתניהו ודורג לאחר זאב אלקין וצחי הנגבי. נתניהו עשוי לשריין מועמד מטעמו במקום ה-11

בתום ספירת הקולות בליכוד היום (חמישי), שנמשכה כ-20 שעות במצטבר, עומד נתניהו בראש רשימת המפלגה לכנסת ה-20, כאשר מתחתיו ניצבים מתמודדי הפריימריז גלעד ארדן ויולי אדלשטיין. שר התחבורה ישראל כץ, שבעבר נובא כי יתחרה על ראש הרשימה מול ארדן, התברג למקום הרביעי "בלבד".


האישה הראשונה ברשימת הליכוד לכנסת היא מירי רגב, במקום החמישי ואחריה, במקום ה-13, גילה גמליאל. במקום ה-24 והגבולי מוקמה נאווה בוקר, כאשר לרשימה התברגה ברגע האחרון גם סגנית השר ציפי חוטבלי במקום ה-26, גם הוא גבולי מאוד.


בהמשך העשירייה הפותחת מופיעים שמותיהם של סילבן שלום, משה יעלון, זאב אלקין, צחי הנגבי ודני דנון, שחווה תבוסה קשה בניסיון להדיח מראש הרשימה את ראש הממשלה נתניהו. יריב לוין "קפץ" בתום ספירת הקולות שני מקומות למקום ה-11, כאשר לאחר מכן מופיע שמו של יובל שטייניץ, ואחריו כאמור גילה גמליאל, יריב לוין, אופיר אקוניס, חיים כץ ואבי דיכטר. חבר הכנסת איוב קרא דורג במקום ה-24 ומרשימה נעדר חבר הכנסת משה פייגלין.

 

המנצחים הגדולים של ספירת הקולות, גלעד ארדן ויולי אדלשטיין, הגיבו לתוצאות בהתרגשות. "זה מאוד מרגש לחוש את כל התמיכה וההערכה לעשייה שאני עושה, ומרגע זה מה שחשוב זה ההצלחה של הליכוד בבחירות הבאות", אמר ארדן לקראת תום הספירה. גם אדלשטיין הוסיף כי "התחושה מאוד טובה, עדיף עשרות אלפים על להתמנות בידי אדם זה או אחר".

 

במסיבת עיתונאים שערך אתמול במצודת זאב שבתל אביב, שיגר נתניהו ביקורת ליריביו, משה כחלון ויאיר לפיד, ואמר: "אנחנו הוכחנו לאזרחי ישראל כי הדמוקרטיה בליכוד הרבה יותר חזקה מהדיקטטורה של מפלגות אווירה שקמות ונופלות".

 

הוא הוסיף כי "בניגוד למה שחזו וצפו, חברי הליכוד בחרו רשימה מאוזנת ואחראית שתעזור לי להמשיך להוביל את המדינה באחריות, ביטחון והצלחה".