משבר נוסף במפעל "פרי הגליל": 230 עובדים יוצאו לחופשה כפויה

הנהלת המפעל שבחצור הודיעה לעובדים כי המפעל יסגר זמנית, הפעם בשל מחלוקת בין ההנהלה לבין רשויות המדינה בנוגע למענקים אותם היא דורשת מהמדינה. "רוצים למנוע גל פיטורים נוסף". העובדים יפגינו מול המפעל. משרד הכלכלה: "רואים בחומרה את התנהלות המפעל"

שוב משבר במפעל בדרום. הנהלת מפעל "פרי הגליל" שבחצור הודיעה היום (רביעי) ל-320 מעובדי המקום כי הלילה בחצות ייסגר המפעל זמנית והעובדים יוצאו לחופשה כפויה.

 

המאבקים במפעל, שכבר ידע משברים בעבר, נסוב הפעם סביב מחלוקת בין הנהלת מפעל "פרי גליל" לבין רשויות המדינה באשר למענקים אותם דורשת ההנהלה מהמדינה בכדי להפעיל אותו בצורה שוטפת, וללא צורף בגל פיטורים נוסף של עובדים גם ב-2015.

 

מחר בבוקר (חמישי) צפויים העובדים למחות ולהפגין מול שערי המפעל. במשרד הכלכלה ציינו כי הם רואים בחומרה את התנהלות המפעל, שקיבל לטענתם מיליוני שקלים מהמדינה, על גבם של העובדים.

 

"בהתאם לנוהל, התבצעה ביקורת כספית על כספי המענק שניתנו למפעל על ידי המדינה עד כה - 4.5 מיליון ש״ח, כפי שנעשה בכל מענק מכספי המדינה. בביקורת עלו ממצאים בעייתיים המחייבים מעבר לחוות דעת משפטית. עד סיום הבדיקה, הוקפאה העברת יתרת המענק בהיקף של 4.5 מיליון ש"ח", נמסר ממשרד הכלכלה.