פרשת בר-לב: בידי החוקרים עדויות תומכות בגרסת המתלוננת השנייה

האישה הנוספת שהתלוננה בימים האחרונים נגד ניצב אורי בר-לב פנתה למחלקה לחקירות שוטרים לאחר שנודע לה על התלונה הראשונה. בר-לב הופתע בחקירתו מהתלונה הנוספת והכחיש את תקיפת המתלוננת א'

(1:45 דקות)

פרטים חדשים על התלונה השנייה נגד אורי בר-לב נחשפים הערב (שני) לאחר שהניצב נחקר על החשדות במחלקה לחקירות שוטרים. המתלוננת השנייה, מ', אינה עובדת של המשרד לביטחון הפנים וככל הנראה אינה מגיעה משורות המשטרה.  

 

מדובר במכרה של בר-לב, שהתלוננה במחלקה לחקירות שוטרים בעקבות פרסום תלונתה של א' נגד בר-לב על תקיפה מינית בכנס של המשטרה באילת לפני כשנתיים. אל משרד המשפטים הגיעו עדות נוספות שתומכות בגרסתה של מ'. יש לציין כי ניצב בר-לב הופתע מהתלונה הנוספת שהוגשה נגדו. 

 

פרקליטתו של בר-לב, אירית באומהורן, הגיבה בשמו לטענות ואמרה שאכן קיים יחסי מין עם מ' לפני חמש שנים אך הם היו בהסכמה. עוד אמרה ששתי המתלוננות הן חברות ילדות, ותמוה שהן בחרו להתלונן דווקא עכשיו כשהמירוץ לתפקיד המפכ"ל בשיאו. לדבריה, לולא היה מדובר בניצב בר-לב "כל מחול השדים כלל לא היה מתקיים".

"חכו בסבלנות והאמת תצא לאור"

בחקירתו היום מסר בר-לב את גרסתו לשוטרים ונערך עימות בינו לבין א'. בחקירתו הניצב לא הכחיש כי קיים מפגש אישי עם א' באילת, אך הכחיש כי בוצעה תקיפה או מעשה בכפייה. בר-לב הודיע כי איננו מתכוון להשעות את עצמו למרות החקירה. במשטרה אמרו כי השעייתו תידון לאחר קבלת חומר החקירה מהמחלקה לחקירות שוטרים.

 

טרם כניסתו לחקירה אמר בר-לב לעיתונאים: "באתי לארץ ללא סוללת יחצ"נים וביוזמתי, חכו בסבלנות והאמת תצא לאור". בר-לב שב רק אתמול לארץ מארה"ב, שם הוא משמש כנציג המשטרה. שעות לפני הגעתו נבדקה המתלונננת מהמשרד לביטחון הפנים במכונת אמת ותוצאות הבדיקה חיזקו את הגרסה לפיה הותקפה מינית בכנס בשנת 2008. 

 

עם סיום בדיקת הפוליגרף סיפרו מקורביה של א' כי היא היתה מותשת מאד לאחר שנדרשה לחזור על הפרטים הרגישים בפעם השנייה בתוך מספר ימים. יחד עם זאת ציינו כי היא שבעת רצון וכי הבדיקה היתה טובה.