סקר "המטה": נתניהו אחראי יותר מכולם להידרדרות במצב הכלכלי

במסגרת סקר שפורסם בתכנית "המטה המרכזי" ענו 46% מהמשתתפים כי לדעתם ראש הממשלה נתניהו הוא האחראי המרכזי להידרדרות במצב הכלכלי במדינה. 29% מהעונים תלו את האשמה בשר האוצר לשעבר לפיד • עוד בסקר: 52% חושבים כי יש סיכוי בינוני למהפך שלטוני לאחר הבחירות, 33% ענו כי הסיכוי לכך קלוש

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אחראי יותר מכולם להידרדרות במצב הכלכלי של ישראל, כך עולה מסקר שפורסם אתמול (שבת) בתכנית "המטה המרכזי". בסקר שנערך על ידי חברת פרויקט המדגם בפיקוח הפרופסור קמיל פוקס, נשאלו המשתתפים מי לדעתם נושא באחריות להידרדרות במצב הכלכלי במדינה.

 

46% מהעונים טענו כי נתניהו נושא באחריות, 29% טענו כי שר האוצר לשעבר יאיר לפיד הוא אחראי למצב הכלכלי, ו-18% תלו בגורמים חיצוניים את האחריות.

 

הפן הכלכלי עשוי להוות חלק חשוב בשיקולי הציבור בבחירות הקרובות, ולכן מדובר בחדשות טובות עבור לפיד, שספג טענות קשות מראש הממשלה וחברי הליכוד בנוגע לתפקודו כשר האוצר בממשלה האחרונה.

 

שאלה נוספת שהופנתה למשתתפים בסקר היא מה הסיכוי לדעתם למהפך שלטוני בבחירות הקרובות. 52% מהעונים טענו כי יש סיכוי בינוני, 33% אמרו שהסיכוי קלוש, ו-15% ענו כי לדעתם יש סיכוי או גבוה מאוד למהפך.

 

 

33% חושבים כי הסיכוי למהפך שלטוני קלוש. סקר
 

33% חושבים כי הסיכוי למהפך שלטוני קלוש. סקר "המטה"(ללא קרדיט)