מתקרבים לאיחוד? יאיר לפיד ומשה כחלון נפגשו

פרסום ראשון. יו"ר "יש עתיד" נועד הערב עם כחלון וניסה לשכנע אותו לחבור אליו, כשסקרים שונים מוכיחים כי השניים יכולים להגיע יחד ל-24 מנטדים

פרסום ראשון. על רקע הדיבורים על איחוד במרכז, נפגשו הערב יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד ומשה כחלון. במפלגתו של לפיד לא הסתירו בתקופה האחרונה את רצונם לחבור ל"כולנו" של כחלון, ולפיד מאמין בזכות סקרים שונים כי השניים יחד יכולים להגיע ל-24 מנדטים.

 

סקרי עומק שביצעה "יש עתיד" מצביעים על האפשרות שחבירה לכחלון תניב לרשימה המשותפת בין 24 ל-28 מנדטים. התוצאות הללו הוצגו בפני כחלון, אולם הוא, לפי שעה, מסרב להצטרף ללפיד אך שומר על האופציות פתוחות.

 

מאוחר יותר כינס כחלון מסיבת עיתונאים באשקלון, שם סירב להתייחס לפגישתו עם לפיד. "ככל הידוע לי, לא יהיה חיבור", אמר באשר לאפשרות שיחבור עם מפלגתו החדשה ל"יש עתיד".


בשבוע שעבר הכחישו במפלגתו של כחלון, עת הגישו רשמית את הבקשה להירשם כמפלגה אצל רשם המפלגות, את קיומם של מגעים עם "יש עתיד". ההכחשה הגיעה אחרי שח"כ מאיר כהן ממפלגתו של לפיד טען כי הוא עצמו נפגש עם כחלון במסגרת המגעים האלה.

 

בימים האחרונים אמר כחלון למקורביו את מה שאמר לפיד במערכת הבחירות הקודמת כשהוצע לו לאחד שורות מול נתניהו: "אני לא רוצה אצלי פוליטיקאים מכהנים".

 

בכל מקרה, ההערכה היא שאם כחלון יחבור למפלגה קיימת, גדולים הסיכויים שזה יקרה ביחד עם ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, שגם אחריו מנסה לפיד לחזר, שם נמצא ציר הדוק יותר. שתי המפלגות גם חולקות את הסכם העודפים לבחירות. לפי שעה, אומרים במפלגות, כל אחת רצה בנפרד.

 

המרדף אחרי כחלון, אומרים בכירים ב"יש עתיד", נולד לאור העובדה שמפלגתו עתידה לשאת את הדגל שנשאה מפלגתם בבחירות האחרונות. "הדגל שלנו היה הורדת יוקר המחייה ועכשיו הוא אצל כחלון", אמרו במפלגה. לדברי הבכירים, המפלגה נכוותה מכך שלפיד היה שר האוצר ולא הצליח להשיג הישגים משמעותיים בנושא, בעוד כחלון מגיע מבחוץ עם הצלחת מהפכת הסלולר שהנהיג.