נסראללה לפני 20 שנה: "עלינו להקים מדינה אסלאמית בלבנון"

על רקע ביקורו של אחמדינג'אד בלבנון, נחשפה בחדשות 10 הקלטה נדירה שבה מנהיג חיזבאללה מדבר על הקשר עם איראן. לדברי נסראללה, התוכנית היא שלבנון תהווה "חלק מהרפולביקה האיסלאמית הגדולה"

(1:57 דק')

"התוכנית שאין לנו ברירה אלא לאמץ בתור מאמינים אמיתיים, היא הקמת מדינה איסאלמית ושלטון איסלאמי", כך אומר מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בהקלטה נדירה מלפני 20 שנה, ששודרה הערב (חמישי) בחדשות 10.

 

לדברי נסראללה, התוכנית היא ש"שלבנון לא תהיה רפובליקה איסלאמית יחידה, אלא תהווה חלק מהרפובליקה האיסלאמית הגדולה אותה ינהיגו אללה ומיופה כוחו עלי אדמות, חכם הדם, האימאם חומייני".

 

דבריו של נסראללה מתפרסמים על רקע ביקורו של נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, בלבנון. הפרשן צבי יחזקאלי מציין כי בעוד שביקורו של הנשיא האיראני בביירות היה ממלכתי, בדרום לבנון התנהג אחמדינג'אד כמפקד המבקר בחזית, אמר את אשר על ליבו, ודיבר על השמדת ישראל ועל כוחו של חיזבאללה.

 

אחר הצהריים הגיע הנשיא האיראני לעיירה בינת ג'בל שבדרום לבנון שם הוא נשא עוד נאום תקיף נגד ישראל. בדיוק כמו בעצרת הענק ברובע דאחייה בביירות, המתינו לאחמדינג'אד אלפי בני אדם שקיבלו אותו בחום, תוך שהם מנופפים בדגלי איראן וחיזבאללה.