12.10.2010

13:23

לקראת הביקור בלבנון: ארגון סוני מאיים לפגוע באחמדינג'אד

לקראת ביקורו של הנשיא האיראני בלבנון הצפוי להתחיל מחר, מאיים ארגון סוני המכונה גדודי עבדאללה עזאם לפגוע בו, כך מדווח העיתון אל-קודס אל-ערבי

(19 שניות)

 

ארגון לבנוני סוני מאיים לפגוע בנשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד במהלך ביקורו בלבנון הצפוי להתחיל מחר (רביעי), כך מדווח היום העיתון "אל קודס אל ערבי" היוצא לאור בלונדון.

 

בהודעה שפרסם הארגון, המכונה גדודי עבדאללה-עזאם, נכתב עוד כי ביקורו של נשיא איראן מהווה איום על כל סוני בלבנון. "נפעל כך שאחמדינג'אד לא ישוב כמו שבא", נאמר שם. 

 

ביום שבת נאם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, לקראת ביקורו המתוכנן של נשיא איראן במדינה ואמר כי אין בכוונתו לזרוק אבנים לעבר ישראל. "אמרתי לו שהוא צריך לזרוק יותר מאבן", אמר נסראללה.

 

נסראללה אמר בנאומו כי אחמדינג'אד מגיע כנציג המהפכה המהפכה האיסלאמית. "מאז נצחון המהפכה באיראן - איראן מסייעת מורלית ללבנון וסוריה, ויש לה עמדה נחרצת לצד הממשלות והמשטרים הערבים בנוגע לסכסוך הישראלי ערבי", ציין נסראללה.

"על כולנו לכבד את איראן ולארח אותה יפה", אמר מזכ"ל חיזבאללה, וציין כי בלבנון ממתינים לביקור של הנשיא האיראני. הוא סיפר גם על הסיוע האיראני לשיקום המדינה מאז מלחמת לבנון השנייה: "האגף האיראני לבניה מחדש של לבנון סייע לשפץ אוטוסטרדות ובתי ספר בלבנון שניזוקו במלחמה".