המשטרה: טלנסקי העביר 30,000 דולר ליוסי אולמרט

בבית המשפט המחוזי בירושלים חשפה המשטרה כי טלנסקי נחקר בחודש מאי ועומת עם מסמך המעיד על כך שהעביר ליוסי אולמרט את הכסף. טלנסקי הכחיש את קשריו עם אחיו של ראש הממשלה, וטען כי אינו זוכר את ההעברה

במהלך הדיון היום (שלישי) במשפטו של אולמרט, נחשף כי העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" משה טלנסקי העביר 30,000 דולר ליוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר.

בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים נחשף עוד כי טלנסקי נחקר פעם נוספת במשטרה בחודש מאי ועומת עם מסמך המעיד על כך שהעביר ליוסי אולמרט את הכסף. טלנסקי מצידו הכחיש את קשריו עם אחיו של ראש הממשלה, וטען כי אינו זוכר את ההעברה. החשד הוא כי יוסי אולמרט שימש צינור להעברת כסף לאחיו.

 

עוד היום החל את עדותו במשפט דיוויד פרידלנד, שותפו לעסקים של מוריס טלנסקי ונחקר בידי הפרקליט עו"ד אורי קורב. בעדותו סיפר פרידלנד כי טלנסקי לא הסתיר את שמחתו כשאריאל שרון לקה בשבץ וסמכויותיו הועברו לאולמרט. לדבריו, הוא היה זה שמסר לטלנסקי את הבשורה, וזה הגיב ב"שמחה וריקודים".

 

"זה היה רגע די עצוב", סיפר פרידלנד על דוכן העדים, "אבל אז קרה משהו מוזר. הוא התחיל לצעוק: 'הימרתי על האדם הנכון, המדינה שייכת לי'". פרידלנד אף הוסיף פרטים על היחסים בין שותפו העסקי לאולמרט. לדבריו, טלנסקי שלח לראש הממשלה לשעבר מעטפה שהכילה כסף מזומן.

אמיר דן: "הפרקליטות הופכת את המשפט לקרקס"

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, הגיב לעדותו של פרידלנד ותקף את הפרקליטות. "הפרקליטות הופכת את המשפט לקרקס שבו לא העובדות מדברות, אלא צ'יזבטים שמקומם מסביב למדורה ולא בבית המשפט", אמר דן.

"הפרקליטות הביאה היום עד שמצהיר לכל אורך עדותו כי טלנסקי הוא שקרן ושהקשר בין טלנסקי לאמת הוא מקרי ביותר. זו פשוט שערורייה שזה העד שעליו אמר פרקליט המדינה שהוא העד המרכזי של התביעה ושבגללו הוחלף שלטון בישראל".