מיטשל בפסגת שארם: ארה"ב מאמינה שיש להמשיך בהקפאה

נתניהו, אבו מאזן וקלינטון האמריקנית נועדו בצהריים בשארם א-שייח' • השליח האמריקני למזרח התיכון אמר לאחר מכן כי השיחות יימשכו בימים הקרובים, והמנהיגים מסכימים שניתן להשלים את השיחות תוך שנה

הפסגה במצרים יצאה לדרך: ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בצהריים (שלישי) עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ועם מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, במסגרת סבב נוסף של שיחות ישירות בין הצדדים.  

השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל, אמר במסיבת עיתונאים לאחר הפגישה כי ארצות הברית מאמינה כי ישראל צריכה להמשיך בהקפאת הבנייה בהתנחלויות. לדבריו, אבו מאזן ונתניהו מסכימים שניתן להשלים את השיחות במהלך שנה אחת.

 

בטרם הפגישה דיווחה רשת אל ג'זירה על התייעצות של אבו מאזן והמשלחת הפלסטינית בשל חילוקי דעות בין הצדדים. 

 

גורמים בפמלייתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמרו לפני המראתו לפסגה כי הם מצפים ליותר אחריות מהפלסטינים. בפגישה המשותפת במצרים ישתתפו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ושרת החוץ של ארה"ב, הילארי קלינטון.

 

"הגישה של הכל או לא כלום הובילה למבוי סתום. המטרה היא לגשר על הפערים במהלך המשא ומתן", אמרו הגורמים. לדבריהם, אם את מבחן הבנייה לא יצליחו הצדדים לעבור - איך אפשר יהיה לעבור את המכשולים הבאים כמו סוגיות הפליטים והגבולות.

בפמלייתו של נתניהו גם חזרו ואמרו כי ישראל תדרוש כעדיפות ביטחון, קץ התביעות והכרה במדינה יהודית. הדברים נאמרו הבוקר בין השאר על רקע דבריו של יו"ר צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, לפיהם אם ישראל תבחר להמשיך בבנייה בהתנחלויות, היא תהרוס את המשא ומתן.

 

נתניהו זעם על הדברים של בכירים מטעם אבו מאזן פורסמו בתקשורת הערבית, וצפוי למחות בחריפות בפני הפלסטינים על מה שנתפס בעיניו כהפרה גסה של סיכומים שנעשו בוושינגטון בין המשלחות, בדבר שמירה על שקט תקשורתי מטעם לשכות המנהיגים.