מצרים מאשרת: הירי לאילת בוצע משטחנו

גורם ביטחון במצרים אומר כי חמושים מעזה ביצעו את ירי רקטות הגראד לעבר ישראל וירדן ביום שני. הבכיר אישר לסוכנות הידיעות המצרית הרשמית כי הירי בוצע מסיני על ידי כוחות פלסטינים. בחמאס מכחישים

(30 שניות)

מקור במערך הביטחון המצרי אומר היום (רביעי) כי חמושים מעזה הם ככל הנראה מי שעומדים מאחורי שיגור הרקטות לעבר אילת וירדן ביום שני. על פי דיווח בסוכנות הידיעות הרשמית של המדינה, הירי בוצע מאיזור סיני.

 

"המידע המקדמי שמשרד הביטחון המצרי השיג מצביע על כך שגורמים פלסטיניים מרצועת עזה עומדים מאחורי ירי הטילים", צוטט הבכיר בסוכנות הידיעות המצרית.

 

בחמאס, עם זאת, מכחישים קשר לירי. סלאח ברדאוויל, חבר פרלמנט מטעם הארגון בעזה, אמר כי הטילים לא שוגרו מעזה, וכי חמאס אינו רוצה לגרור את העם הפלסטיני שעדיין מלקק את פצעיו למלחמה נוספת.

 

פיקוד העורף כבר החל אתמול בבדיקת מדיניות ההתרעה באילת, בעקבות ירי רקטות הגראד לעבר העיר. בין היתר, תיבחן האפשרות להתקין באילת מערכת שתשמיע אזעקה במקרה של שיגור לעבר ישראל.

ביום שני, בשעה 7:55, התעוררו תושבי העיר לקול הדי הנפץ. לאחר שהתברר כי מדובר בירי יצאו כוחות משטרת אילת לאיתור הנפלים ולהוצאתם. חלק מהרקטות נפלו בירדן וגרמו למותו של אזרח אחד.

 

בהערכה ראשונית של מערכת הביטחון נמסר כי הרקטות נורו מכיוון סיני בידי ארגון המזוהה עם הג'יהאד העולמי. מדובר בארגון שייתכן ומסייע בהברחת רקטות מאיראן לעזה דרך סיני ומנסה לפגוע באילת.