קברניט הספינה הלובית: אנו בדרך לרצועת עזה

למרות שבצה"ל אומרים כי הספינה "אל-אמל" נעה לכיוון נמל אל עריש, טוען קברניט הספינה כי אנשיה לא ויתרו על רצונם להגיע לרצועה. כוחות צה"ל ערוכים להשתלט על כלי השיט, אם יחליט להתקרב לעזה

קברניט הספינה הלובית אומר כי היא עושה דרכה לעבר רצועת עזה - כך דיווחה היום (רביעי) רשת אל ג'זירה. זאת, למרות שמוקדם יותר דיווחו בצה"ל כי הספינה נעה לכיוון נמל אל-עריש שבמצרים וספינות חיל הים מלוות אותה כדי לוודא שאינה סוטה ממסלולה לעבר הרצועה.

במהלך הלילה עצרה הספינה בלב ים, כ-80 קילומטרים מנמל אל-עריש, בשל תקלה טכנית באחד המנועים. כתב של רשת "אל ג'זירה" טען מוקדם יותר כי שלושה כלי שיט של חיל הים נמצאים במרחק של כ-200 מטרים מהספינה ועוקבים אחריה. הוא הוסיף כי צוות הספינה נתקל בקשיים בהפעלת רשת הקשר, והאשים את חיל הים בשיבושים. 

 

בתוך כך, דיווח הבוקר העיתון "א-שרק אל-אווסט" הרואה אור בלונדון, כי ישראל מנהלת מגעים לא ישירים עם "קרן קדאפי" העומדת מאחורי הספינה - במטרה למנוע עימות. על פי הדיווח, במגעים מעורבים גורמים ערביים ומערביים.

כזכור, הודיע אמש חיל הים כי הצליח ליצור קשר עם הספינה וכי הקברניט הבהיר שיפליג לאל-עריש. עם זאת, זמן קצר לאחר מכן הודיעה "קרן קדאפי" כי אנשיה נחושים להגיע לעזה.

  

בלילה קרא משרד החוץ האמריקני למארגני המשט הלובי להימנע מעימות עם ישראל. "אנחנו, יחד עם שותפינו בקוורטט, מאיצים בכל אלה שרוצים להעביר סחורות לעשות זאת דרך הערוצים הקיימים, כך שהמטען יעבור בדיקה על ידי ממשלת ישראל ויועבר דרך המעברים הקרקעיים לתוך עזה", אמר הדובר פי.ג'יי. קראולי. "אנחנו האצנו בממשלת לוב להימנע מעימות מיותר. אנחנו קוראים לכל הצדדים לנהוג באחריות, בדאגה לצרכים של האוכלוסייה בעזה".