אחרי התקלה במנוע: הספינה הלובית שוב החלה לנוע

בצה"ל אומרים כי הספינה "אל-אמל" נעה לכיוון מצרים, אך מבהירים כי חיל הים עוקב אחריה מקרוב. אם תשנה את הכיוון לעזה – תבוצע השתלטות. כתב של רשת אל-ג'זירה שנמצא על הסיפון מדווח כי 3 כלי שיט של חיל הים נמצאים במרחק של כ-200 מטרים מהספינה

ספינת המשט הלובי "אל-אמל", הנושאת סיוע הומניטרי לרצועת עזה, שוב החלה בתנועה - כך מדווח כתב רשת אל-ג'זירה, עיאש דראג'י, שנמצא על הסיפון. מוקדם יותר דווח כי הספינה עצרה בלב ים, כ-80 קילומטרים מנמל אל-עריש, בשל תקלה טכנית באחד המנועים.

הכתב טוען כי שלושה כלי שיט של חיל הים נמצאים במרחק של כ-200 מטרים מהספינה ועוקבים אחריה. הוא הוסיף כי צוות הספינה נתקל בקשיים בהפעלת רשת הקשר, והאשים את חיל הים בשיבושים. לדברי הכתב, חיל הים יצר קשר עם הספינה, אך הקברניט סירב לומר אם פניה למצרים או לעזה.

 

בצה"ל אישרו כי הספינה חידשה את תנועתה, אך הדגישו כי היא מפליגה לעבר אל-עריש. ספינות חיל הים נמצאות עמה בקשר עין כדי לוודא שאינה סוטה ממסלולה, כשבמקרה כזה יעלו לוחמי שייטת 13 על הספיון ויבצעו השתלטות.

 

בתוך כך, דיווח הבוקר העיתון "א-שרק אל-אווסט" הרואה אור בלונדון, כי ישראל מנהלת מגעים לא ישירים עם "קרן קדאפי" העומדת מאחורי הספינה - במטרה למנוע עימות. על פי הדיווח, במגעים מעורבים גורמים ערביים ומערביים.

כזכור, הודיע אמש חיל הים כי הצליח ליצור קשר עם הספינה וכי הקברניט הבהיר שיפליג לאל-עריש. עם זאת, זמן קצר לאחר מכן הודיעה "קרן קדאפי" כי אנשיה נחושים להגיע לעזה.

  

בלילה קרא משרד החוץ האמריקני למארגני המשט הלובי להימנע מעימות עם ישראל. אנחנו, יחד עם שותפינו בקוורטט, מאיצים בכל אלה שרוצים להעביר סחורות לעשות זאת דרך הערוצים הקיימים, כך שהמטען יעבור בדיקה על ידי ממשלת ישראל ויועבר דרך המעברים הקרקעיים לתוך עזה", אמר הדובר פי.ג'יי. קראולי. "אנחנו האצנו בממשלת לוב להימנע מעימות מיותר. אנחנו קוראים לכל הצדדים לנהוג באחריות, בדאגה לצרכים של האוכלוסייה בעזה".