מחשב מסלול מחדש: כך מפסידה ישראל את אנשי ההייטק שלה

אנשי ההייטק הישראלים ידועים בעולם כולו כאיכותיים במיוחד. אלא שבמקום ליהנות מההון האנושי הזה, ובהיעדר מדיניות יעילה של ממשלות ישראל לדורותיהן, רבים מהם מעדיפים לעזוב לחו"ל. "חברות אמריקניות מביאות איתם ערכים שלא תמיד בישראל יש", מסבירים היזמים. "המדינה לא משקיעה בחינוך" • "מחשב מסלול מחדש", פרק 1 בסדרה

אם נסתכל מבחוץ, הרי שהסטארט אפ הישראלי מעולם לא נראה ירוק כל כך. משרדי פאר, השקעות ענק, חיזורים מסיביים מכל העולם - כל החבילה קיימת. אך אלא שממבט מבפנים, מתברר שהדברים נראים מעט אחרת.

 

במסגרת סדרת הכתבות "מחשב מסלול מחדש", שתשודר השבוע במהדורה המרכזית של חדשות10, פגשנו עם עשרות יזמים כדי לשמוע מהם האם ישראל היא באמת אומת הסטארט אפ כפי שהיא מנסה לצייר את עצמה. התשובות עוררו לא מעט שאלות.

 

> לפרקים נוספים בסדרה "מחשב מסלול מחדש"

פרק 2: עושים רילוקיישן | 3: מחכים לענק | 4: נכשל בטכנולוגיה


ישראל אמנם ניחנת באנשי הייטק מהשורה הראשונה, אלא שרבים מהם העדיפו לעבוד עבור חברות אמריקניות. לדברי גיל גולן, מנכ"ל ג'נרל מוטורס בישראל, הסיבה ברורה: "יש כמה ערכים שהחברה מביאה איתה. קודם כל, החשיבה האסטרטגית והתכנון ארוך הטווח. אלה דברים שבישראל לא תמיד קורים".


בסינגפור, למשל, הסיפור אחר לגמרי, למרות שנקודת הפתיחה הייתה דומה לזו של ישראל. אלא ששם ידעו לפעול אחרת, הטמיעו היטב את תרבות ההייטק והתוצאות לא איחרו להגיע: במבחני פיז"ה סינגפור ממוקמת כיום במקום השני בעולם, לעומת תלמידי ישראל שמדשדשים אי שם במקום ה-41. לא מפתיע שמדינה האסיתית מייצאת הייטק בהיקף עצום של למעלה מ-126 מיליארד דולר.


"המדינה לא משקיעה בחינוך", קובע היזם יהודה זיסאפל. "היא לא יוצרת מהנדסים. צריך מערכת חינוך טובה, ואנחנו עדיין לא יודעים לנצל את ההון האנושי כאן. צריך להגדיל את הכמות ואת האיכות".