אייפון במקום מרשם: על העתיד הטכנולוגי של עולם הרפואה

היום שבו הטכנולוגיה החדישה תחליף את התור לרופא, המרשם ואולי גם את סכין הניתוחים לא רחוק בכלל. העתידנים כבר מתלהבים: "שילוב של חיישנים, טלפון נייד, מידע רב וגם הקשר ביניהם" • צפו בפרק השלישי בסדרת הכתבות "תתארו לכם עולם"

הנה סיטואציה שמוכרת כמעט לכולנו: אנחנו הולכים לרופא, ממתינים בתור הארוך, מקבלים ממנו מרשם ובמקרה הטוב מתחילים את המסע לבית המרקחת הקרוב. אלא שעל פי העתידנים, כל המפגש הזה עומד להשתנות ממש בקרוב. צוות חדשות 10, במסגרת הסדרה "תתארו לכם עולם", יצא לבדוק איך בדיוק זה ייראה בעוד כמה עשרות שנים.

 

הראיון עם ד"ר דניאל קראפט: "נהפוך למנכ"לי תאגיד הבריאות שלנו"

הכתבה השנייה בסדרה: איך ייראו ערי העתיד?
הראיון עם בראד טמפלטון מגוגל: "נצמצם משמעותית את תאונות הדרכים"

הכתבה הראשונה בסדרה: האיש הביוני כבר כאן
הראיון עם נייג'ל אקלנד בעל הזרוע הביונית: "מקפטן הוק הפכתי לאיי-רובוט"

 

ד"ר דניאל קראפט, רופא ילדים במקצועו, מקדיש חלק גדול מזמנו לרפואת העתיד. כשהוא מסביר על מה שהולך לקרות כאן, ההתלהבות ניכרת על פניו. "אנחנו עומדים לשנות את הדרך בה אנחנו משתמשים במידע, וגם את אופן הקשר בין רופא למטופל. אני אוכל לרשום לך אפליקציה שתעקוב אחר הדיאטה שלך, ואולי התקן רפואי למעקב אחר הפעילות הגופנית שלך".

 

על פי קראפט, אחד המכשירים הקריטיים לבריאותנו כבר נמצא היום על גופנו: הטלפון החכם. פעילות לב, חום גוף, דופק ואפילו רמת סטרס - את כל אלה נוכל לתעד ולבדוק בעתיד על המסך הקטן.

 

לדברי העתידנים, גם תחום ההדמיה אמור להביא איתו עתיד שונה לגמרי, ללא צלקות, וגם לחדר ניתוח שבו לא מחדירים דבר.. ההדמיה בעתיד תוביל לעתיד ללא צלקות. לחדר ניתוח שבו לא משתמשים בסכינים ולא מחדירים דבר. "אם למישהו יהיה התקף לב", מסביר קראפט, "במקום צנתר, נוכל לסרוק את הלב בתוך 30 שניות, לשלוח את התוצאות לענן מידע ובאמצעות מחשוב לחשב את זרימת הדם בכלי הדם. מדובר באוסף של חיישנים, טלפון נייד, מידע רב וגם הקשר ביניהם".