BETA

העתיד כבר כאן: מכוניות ללא נהג, מתקפלות ומעופפות

מכוניות מעופפות וכאלו שלא זקוקות לנהג כבר נמצאות מעבר לפינה במסגרת עיר העתיד, פרויקט שאפתני של אוניברסיטת MIT שבבוסטון. "הטכנולוגיה שבדרך אלינו היא כמו קסם", מספר אחר החוקרים

(11:28 דקות)

מדענים רבים, סופרים וחוקרים בעבר דמיינו את העתיד, חלקם אפילו ידעו לחזות אותו. ז'ול וורן, ידע לחזות את הצוללת המודרנית 50 שנה לפני שנכנסה לשירות סדיר, ואת החללית 90 שנה לפני שספוטניק הרוסית שוגרה לחלל. אחריו, ז'ורז' מלייה, קולנוען צרפתי, שחזה את הנחיתה על הירח וגם פריץ לאנג, כבר ב-1902 ידע לספר לנו מהו רובוט.

 

"אני מתעניין נלהב מהעתיד, אני מצפה לעתיד, אני לא מפחד ממנו", אומר ניל ג'ייקובסון מאוניברסיטת הסינגולריות. "120 עשוי להיות ה-60 החדש", מוסיף עליו ריימונד מק'קולי שותפו לעבודה באוניברסיטה, ורוב נייל, העומד בראש האוניברסיטה הייחודית בקליפורניה, שכל כולה נועדה לחזות, לתכנן, ולהיערך אל העתיד, מוסיף כי "מה שקורה באמת והטכנולוגיה שבדרך אלינו מתרחשים מהר כל כך שאנחנו נבהלים ולא מאמינים, זה כמו קסם".

 

כנס העתידנים, שנערך לפני שבועיים בבודפשט, בירת הונגריה, הציג בפני הבאים את אחד החידושים הטכנולוגיים מהעת האחרונה, ה"גוגל גלאס", משקפי המחר. המשקפיים הללו אמנם מכילים את העתיד אבל עתידו של העתיד הרבה יותר מרתק.

 

באוניברסיטת MIT שבבוסטון, Media Lab, מעבדת הטכנולוגיה היוקרתית של המוסד, ממנה יצאו הקינדל של אמזון, קונספט מחשבי הרשת והגיטר הירו, עובדים עכשיו על מודל עיר העתיד בפרוייקט ה"סיטי סקופ".

 

המודל מאפשר לתכנן את תנועת כלי הרכב בכבישים והולכי הרגל, להבין היכן האזורים השמשיים ביותר בעיר והיכן זורמת הרוח, מה שנותן למתכנני עיר העתיד כלי עבודה שימושי. "היום, יותר ממחצית האנשים בעולם חיים בערים וזה יצמח", מספר פרופ' אנתוני ג'נטוס, ראש המכון לחקר העתיד באוניברסיטת בוסטון. ריאן צ'ין, מנהל פרויקט "עיר העתיד" באוניברסיטת MIT, אומר כי "העיר כמובן צריכה להיות מקום תוסס, עם איכות חיים גבוהה ואיכות אוויר טובה.

 

כחלק מתכנון עיר העתיד, תחום הרכב הוא תחום חשוב ובשורות טובות מגיעות מכיוון זה. "רכבים ללא נהג יעמדו במרכז העתיד", אומר רוב נייל ומוסיף כי "אין סיבה להמשיך עשות את זה, זה פשוט בזבוז של זמן". נייל לא טועה. המכונית ללא נהג כבר נמצאת כאן והיא של גוגל, אבל לא רק היא עובדת על מכונית שכזו. גם ניסאן, מרצדס ו-BMW עובדות על מודלים שונים של מכוניות ללא נהג, ובראד טמפלטון, ממציאי המכונית האוטומאטית של גוגל, היה מחלוצי הפרויקט.

זה התחיל כמו הרבה פרויקטים עתידניים במחקר של הצבא האמריקאי, שרצה להוביל אספקה לכוחות בחזית, מבלי לסכן בני אדם, אז הכריזו על תחרות לתכנון משאיות שיסעו במדבר ללא נהג. הצוות הזוכה נשכר לעבוד בשביל גוגל. מבחינת טכנולוגיה, הרכב האוטונומי שולח קרני לייזר ואותות מכ"ם לכל צידיו. אבל המטרה היא לא רק לחסוך לנו טרחה אלא גם לחסוך בחיים.

 

"1.2 מיליון אנשים נהרגים בכל שנה בעולם בתאונות דרכים ומיליונים רבים נפצעים", מספר טמפלטון ומציין ש"מתברר שאנשים הם נהגים גרועים מאוד". "אנחנו שותים, מעשנים, שולחים מסרונים, לפעמים גם אפילו נרדמים", מספר ריאן צ'ין ומוסיף כי המכוניות "תמיד יצייתו לכללים, אף פעם לא צריכות לישון, מסוגלות לתקשר עם כלי רכב אחרים ויכולות לעקוב אחר כלי רכב אחרים בקרבה רבה".

 

הצלת חיים היא רק סיבה אחת טובה, להזמין כבר עכשיו באינטרנט את מכונית העתיד, שתצא מפסי הייצור כבר בעשור הקרוב. סיבות טובות אחרות הן פתרון מצוקת החנייה, והחיסכון העצום בכסף, זיהום אוויר, ואנרגיה. אבל אלו לא כל החידושים האחרונים. המכוניות המעופפות גם הן מעבר לפינה ועוד לפני כן מכוניות מתקפלות שיפתרו לכולם את בעיות החנייה במטרופולין הענק.