"האם המרעיבה" חתמה על הסדר הטיעון - לא תרצה עונש מאסר

על פי העסקה האם תודה בשורת עבירות של התעללות בחסר ישע אך לא תישלח למאסר בפועל • מפרטי העסקה עולה כי האם תשהה במעצר בית למשך שלוש שנים, במהלכן תוכל לפגוש את ילדיה בפיקוח הדוק של שירותי הרווחה

(2:21 דקות)

האם הנאשמת בהרעבת בנה הפעוט חתמה היום (חמישי) על עסקת טיעון. על פי העסקה היא תודה בשורת עבירות של התעללות בחסר ישע אך לא תרצה מאסר בפועל.

מפרטי העסקה עולה כי האם תורחק מילדיה ותשהה במעצר בית למשך שלוש שנים - כשבמהלכן תוכל לקיים מפגשים עם הילדים בפיקוח הדוק של שירותי הרווחה.

הבוקר נפתח בבית משפט המחוזי בירושלים שלב ההוכחות בפרשה, ובדיון העיד מנהל מחלקת הילדים בבית החולים "הדסה עין כרם" שם התעורר החשד הראשוני לפיו האם מרעיבה את בנה.

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה רביד, אמר בחודש ספטמבר 2009 כי לטענתו יש "חומר די מוצק כדי להרשיע אותה" בעבירות המיוחסות לה. עוד הוסיף כי ראה את סרטי הווידאו "והילד נראה בהם כמי שיצא מאושוויץ".

רביד טען כי יש חשש של ממש שהאם פגעה גם בשאר ילדיה ושהיא מסוכנת להם. לדבריו, הודעות הצוות הרפואי שטיפל בילד לא הותירו בלבו כל ספק בשאלת קיומן של הראיות לכאורה להוכחת האשמה המיוחסת לאם.

ערב הגשת כתב האישום נגד האם, קבע הדוקטור יעקב וייל, הפסיכיאטר שמונה מטעם בית המשפט לאבחן את האם, כי האישה אינה כשירה לתפקד כהורה. זאת רק זמן קצר אחרי שקבע כי האם אינה סובלת מתסמונת מינכהאוזן כפי שחשבו ואינה מסוכנת לילדיה. הדבר נותר ללא תשובה חד משמעית עד היום.

כזכור, בני העדה החרדית בירושלים לא קיבלו בעין יפה את הגשת כתב אישום נגד האם, המשתייכת גם היא לעדה, וטענו המערכת רודפת את האם בשל היותה חרדית. עשרות מהם הפגינו ואף התעמתו מול כוחות המשטרה במספר מקרים.

בפעמים אחרות התקשרו אלמונים למשטרה ואיימו כי לאאמרו את המילה האחרונה בנושא ואף הפיצו חוברות המשמיצות את בית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים, בו נבדק הילד.

אם הרעיבה את בנה בן ה-3, מצבו קשה >>>

כתב האישום: "להחמיר את תנאי המעצר של האם הנאשמת בהתעללות">>>

"האם הנאשמת בהרעבת בנה לא הפרה את תנאי השחרור שלה">>>

מאבק החרדים: "עלילת הדם" נגד בית החולים הדסה>>>