שלטון הרב: חוזי השחורות בקרב החילונים

החלק השני בסדרה "שלטון הרב" של אבישי בן חיים, מביא את החילונים שרואים עתיד שחור בכל הקשור לישראל בתקופה של רוב חרדי. הנהיגה בשבת, הליכה ברחובות בלבוש לא צנוע וחנויות בשר טרף, כל אלו, לדעתם, יאסרו

(11:43 דקות)

איך תראה מדינת ישראל כשהחרדים יהיו רוב? יש כאלה שחושבים שאם וכאשר החרדים יהיו רוב, מדינת ישראל תהפוך להיות שלטון של הפחדה כמו מה שקורה לפני כניסת שבת בשוק מחנה יהודה. "הם מפריעים לנו אלף במישור הכלכלי", אומר ירון ידען, יו"ר ארגון "דעת אמת" להחזרה בשאלה ומוסיף כי אם וכאשר " זה ייראה כמו שנראה היום בבני ברק, היום בבני ברק יש משטר טוטליטארי כלומר משטר של טרור נגד מי שלא עושה מה שגדולי הדור רוצים שיעשו".

 

"אין דבר כזה זה חלק בלתי נפרד מהכפייה כי זאת אמת זאת אמת שאלוהים אמר והוא ציווה אותם לתת מכות למי שסוטה מהדרך. והם עושים את זה עכשיו בתוך הקהילה שלהם. איפה שיש להם כוח והכוח שלהם כיום זה בקהילה נניח בחורה הולכת קצת לא צנוע היא חוטפת מכות, אם גבר הולך למקומות לא צנועים ומתנהג לא יפה הוא חוטף מכות", מספר ידען.

 

א', לשעבר אחראי החיסולים של משמרת הצניעות, סיפר על הימים בהם היה מבצע את המבצעים ואחראי במשמרת. על כל פעולה ופעולה יושבים שם רבנים מסתכלים מה נכון מה לא נכון. התשלומים זה לפי המכה, איזה רמת מכה. אם זה בנאדם שרק צריך לבא לאיים עליו ולתפוס אותו מהאוזן אז זה כמובן שהם לא משלמים הכי טוב. אבל אם זה בנאדם שכבר מתחיל להיות לו שבר יד, ראש, אז זה כבר מתחיל מ2000 דולר יכול להגיע עד לעשר דולר", מספר א' ומציין אירוע אחד במיוחד בו היה עד למקרה בו הייתה התנפלות אלימה על אישה שהכניסה גברים לביתה.

"אני לא דואג מהרגע שיהיה רוב חרדי אני מודאג מזה שהמדינה תהיה חרדית, זה גם יכול להיות בלי שיהיה להם רוב", אומר יוסף פריצקי, שר לשעבר ממפלגת "שינוי". "אנחנו לא מרגישים לאט-לאט בשינוי", אומר פריצקי ומוסיף כי  תוך חמישים שנה, תוך דור או שניים, זה כבר לא יהיה המקום שאנחנו רגילים אליו יותר".

 

אסף וול, פובליציסט, טוען כי לפי לפי הדמוגרפיה נראה שאנחנו הולכים לכיוון של רוב חרדי. "אני חושב שבמידה שהחרדים באמת לא רק יהיו רוב אלא גם יבחרו לשלוט, המדינה לא תחזיק הרבה מעבר לרבע שעה", אומר וול. " ההבדל העיקרי בין הציונות, בין מי שהקים את המדינה לבין האידיאולוגיה החרדית, זאת המילה אחריות. הם סקטוריאלים , הם דואגים לעניינים שלהם, ככה זה היה בגולה. ככה זה פה".

 

ומה יקרה אם החרדים יחששו לקחת על עצמם את האחריות לניהול המדינה? מתנגדי החרדים נאחזים בהסבר של שר הפנים לשעבר אלי ישי מדוע הוא מתנגד לחלוקת העיר בית שמש לשתי ערים, חילונית וחרדית. "עיר חרדית בלי הכנסות, בלי ארנונה, בלי מסים, בלי תעשייה, לא נכון לעשות זה", התבטא ישי כשהתנגד לחלוקת העיר". והחרדים עצמם? הם לא פראיירים של החילונים יותר. אחד מהם אומר ש"הם כבר לא מסכימים שיש ציבור מיעוט חילוני שלא משתתף איתם בנשיאה בנטל, לכן הם דורשים שכולם ישתתפו בנטל של לימוד התורה".