אירלנד: בשל ענן האפר הוולקני יסגרו שוב שדות התעופה במדינה

גם חלק מהמרחה האוירי של סקוטלנד נסגר. ביטול הטיסות יוגבל לשעות שבין 7:00 בבוקר ל-13:00 בצהריים. עם זאת, לא יושפעו טיסות מבריטניה ואירופה במרחב האווירי בשל הסיבה שהענן ממוקם באזור נמוך שיאפשר למטוסים לחלוף מעליו ללא חשש

(0:22 שניות)

אירלנד הודיעה הלילה (שלישי) כי תסגור שוב את שדות התעופה במדינה למשך כמה שעות בגלל ענן האפר הוולקני שנסחף מאיסלנד ושעשה שמות במרחב האווירי של אירופה בחודש האחרון.

על פי הודעת רשות התעופה האירית יושבתו כל הטיסות היוצאות והנכנסות למשך שש שעות בין השעה 7:00 בבוקר ל-13:00 בצהריים (שעון אירלנד) בשל החשש שאפר ייכנס למנועי המטוסים וישבש את פעולתם.

זמן קצר לאחר הודעת אירלנד על סגירת המרחב האוירי שלה, הודיעה גם בריטניה על צעד דומה שינקט באזור סקוטלנד.

עם זאת טיסות מבריטניה ואירופה במרחבה האווירי של אירלנד לא יושפעו מההשבתה וזאת בשל הסיבה שהענן ממוקם באזור נמוך שיאפשר למטוסים לחלוף מעליו ללא חשש.
בהודעה של רשות התעופה נמסר כי מעל אירלנד נמצא ריכוז אפר גבוה מן המקובל מה שמצריך נקיטת משנה זהירות בכל הנוגע לטיסות.

עוד הבהיר מנכ"ל הרשות כי ענן האפר עשוי להשפיע גם על חלקים בסקוטלנד בהמשך היום אך אמר "אנחנו אופטימים וייתכן אף שהענן יתפוגג עד לשעות הצהריים".

כזכור, בחודש שעבר נסגרו כמעט כל נמלי התעופה באירופה, כשענן אפר כיסה חלקים נרחבים משטחי היבשת. בתקשורת העולמית דיווחו על נזק בהיקף של 200 מיליון דולר ביום לענף התעופה הבין-לאומית.

רק בישראל בוטלו 293 טיסות וכ-48,000 נוסעים נשארו במדינה ולא יצאו לחופשות או לפגישות עסקים.