פרקליטי "הארץ" מסרו למדינה את המסמכים שהעבירה ענת קם

בעוד עיתונאי הארץ עדיין שוהה בלונדון, מסרו עורכי הדין של העיתון את המסמכים המסווגים שהועברו לבלאו לידיה של הפרקליטות. בין הצדדים מתנהל משא ומתן בניסיון לאפשר לאורי בלאו לשוב לישראל

(14 שניות)

פרקליטי עיתון "הארץ", עו"ד מיבי מוזר ועו"ד טלי ליבליך, נפגשו היום (שני) עם נציגי הפרקליטות ומסרו להם את מסמכי ענת קם. בימים הקרובים צפויים עורכי הדין להעביר להן את כל המידע המשלים באשר למסמכים אלה.

בין שני הצדדים מתנהל משא ומתן לפתרון יתר הסוגיות, כדי לאפשר את שובו לישראל של כתב עיתון "הארץ" אורי בלאו, ולהביא לסיום הפרשה.

בחודש שעבר התנהלה מלחמת גרסאות בין השב"כ לעיתון "הארץ" לאחר הסרת צו איסור הפרסום על פרשת הריגול, שבה הואשמה קם. בעוד שבשב"כ טענו כי בלאו עדיין מסתיר מהם מסמכים סודיים, בעיתון טענו כי הארגון הפר את ההסכם עמם.

בשב"כ הסבירו כי במסגרת הסדר בין הצדדים, בלאו העביר לידיהם 49 מסמכים סודיים ומחשבו האישי הושמד בנוכחותו. לדבריהם, רק אחרי שקם נעצרה, גילו בארגון כי היא העבירה לידי העיתונאי כ-2,000 מסמכים – מה שפוצץ את ההסכם והביא להסרת צו איסור הפרסום.

בעיתון "הארץ" התיציבו אז לצד העיתונאי והבהירו כי כל הכתבות שפרסם קיבלו את אישור הצנזורה הצבאית. "בספטמבר 2009 זומן בלאו למשרדי השב"כ ונדרש למסור את המסמכים ששימשו אותו בהכנת הכתבות", אמרו ב"הארץ".

לדבריהם, מרגע זה, ניהלו עו"ד מיבי מוזר מטעם עיתון 'הארץ' ואורי בלאו דיאלוג עם היועץ המשפטי של השב"כ בדבר החזרת המסמכים. "דיאלוג זה נועד לשמור על מקורות המידע ועל חופש הפעולה של הכתב מבלי לפגוע בביטחון המדינה", טענו בעיתון.

לאחרונה התחדש בשנית המשא ומתן בין השב"כ לבלאו שעדיין שוהה בלונדון - מחשש שייעצר במסגרת הפרשה.