הגבורה של אלירז פרץ: אמו צפתה בסרט בו הוא מנסה להציל את חברו

שבועיים אחרי שנפל בעזה, ראתה היום לראשונה אמו של אלירז פרץ סרט וידאו ובו מספר בנה על מעשה גבורה שעשה בלב מחנה הפליטים בג'נין לפני שמונה שנים . משפחתו של החייל שאת חייו ניסה אלירז להציל היא שהביאה לה את הסרט המצמרר

(2:52 דקות)

בוכים מעל הקבר: אמו של רס"ן אלירז פרץ ז"ל, הקצין שנהרג בתקרית בכיסופים לפני כעשרה ימים, אמרה היום (שלישי) מעל קברו: "קצתי ממילים, נקעה נפשי מאזכרות" והוסיפה: "אני לא רוצה ללוות יותר אף אחד, אני רוצה שיגיע הזמן שלי, הזמן שנקבע לי ושבניי ילוו אותי".

משפחתו של ניסים בן דוד, לוחם צה"ל שנהרג במבצע חומת מגן לפני כשמונה שנים באו לבקר את משפחת פרץ ואיתם הסיפור המדהים על קשר הדם בין השניים.

אלירז ובן דוד למדו יחד במכינה הקדם צבאית בעצמונה, וכמה שנים מאוחר יותר נפגשו שוב במחנה הפליטים בג'נין במסגרת מבצע "חומת מגן". ניסים נפצע בלחימה ואלירז גונן בגופו במשך שעות על ניסים אך ניסים לא שרד ומת מפצעיו.

פרץ (31), סגן מפקד גדוד 12 של גולני מהיישוב עלי וסמ"ר אילן סביאטקובסקי (21) מראשון לציון נהרגו לפני כעשרה ימים כשתצפית של צה"ל זיהתה מספר מחבלים שהתקרבו לגדר המערכת במטרה להניח מטעני חבלה. הכוח של גדוד 12 מחטיבת גולני נכנס לתוך שטח הרצועה ונתקל במחבלים.