אושר "חוק השכרות": המשטרה תהיה רשאית להשמיד משקאות אלכוהוליים

הצעת החוק שאושרה בקריאה שנייה ושלישית במליאה קובעת כי תיאסר שתייה או החזקה של משקה משכר בכלי פתוח במקום ציבורי. השר אהרונוביץ': "חברה החפצה בחיים לא יכולה להשלים עם מצב לפיו 63.8% מהצעירים מודים כי הם שותים משקאות חריפים כמעט ללא הגבלה"

הכנסת אישרה הערב (רביעי) את חוקי המאבק בתופעת השכרות בקריאה שנייה ושלישית ביוזמת השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. בין השאר, תינתן סמכות לשוטר או לפקח מוסמך להחרים או להשמיד משקה משכר, איסור שתייה או החזקה של משקה משכר בכלי פתוח במקום ציבורי וכן הרחבת הסמכות לקצין משטרה לסגור בתי עסק.

בעקבות אישור החוק אמר השר אהרונוביץ' כי זה הוא יום קריטי למאבק באלימות. "הדרך לנחלה עוד ארוכה אך אנחנו בכיוון. חברה החפצה בחיים לא יכולה להשלים עם מצב לפיו 63.8% מהצעירים מודים כי הם שותים משקאות חריפים כמעט ללא הגבלה".

לדבריו, "השלבים הראשונים, גם אם לא יהיו נעימים לכלל האוכלוסייה, יהוו צעד ראשון במאבק הזה. כמו תרופה, זה אמנם לא יהיה נוח ונעים בהתחלה, אך זה הדבר היחידי שיכול לרפא. זה הזמן להתחיל במעשים ולא בדיבורים".

בחודש דצמבר האחרון עם עלייתה של התוכנית לשולחן הדיונים הבהיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו את עמדתו בנושא מכירת אלכוהול. "אנו עומדים בפני מגפה", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי "בהצעת החוק יש שינויים מרחיקי לכת למלחמה באלכוהול".