תופעה: הוראות לגידול זרעי קנביס בארון – באתרי אינטרנט ישראלים

באתרי אינטרנט של משתלות מפרסמים שיטות ואביזרים לגידול חקלאי בארון הבגדים. לטענת הבעלים של אחת המשתלות, אין מדובר בציוד לגידול סמים, אלא לשם גידול מלפפונים ועגבניות. במשטרה מסבירים כי לא ניתן לעשות דבר נגד התופעה, שכן מכירת הציוד היא חוקית לחלוטין

מגדלי הסמים יוצאים מהארון: אתרים ומשתלות בישראל מפרסמים באמצעות האינטרנט שיטות ואביזרים לגידול חקלאי בארון הבגדים. למרות שבתמונות בהן משתמשים הגופים נראים גידולי סמים וכן רמזים הנוגעים לגידול צמח הקנביס, איש אינו פועל כנגד התופעה.

קונים סמים בלי לצאת מהבית »

בעלים של אחת המשתלות הכחיש בשיחה עם נענע 10 כי מדובר בציוד לגידול סמים. לטענתו, הציוד נועד לגידול מלפפונים ועגבניות בארון הבגדים. בין אם אתם מקבלים את סיפור המלפפון בארון הבגדים ובין אם לא, משמעות הדבר היא כי בישראל נמכרות ערכות מיוחדות לגידול מוסתר בארון.

מחיר הערכות נע בין מאות שקלים בודדים עד לאלפי שקלים, וההבדל העיקרי ביניהן הוא באיכות הציוד והאפשרויות שהוא מעניק. הציוד המתקדם יותר כולל מפוחים לקליטת ריחות רעים, מנורות מיוחדות ומנגנוני תזכורת להשקיה וגידול נכון. את הציוד ניתן לטענת בעלי המשתלות להכניס לארון הבגדים, לארגז המיטה או לכל מקום אחר שתחפצו בו בכדי לגדל את העציץ המיועד.

שיטת הגידול באמצעות מכשור זה היא שיטת הידרו, המאפשרת למי שמגדל סמים להגדיל באופן משמעותי את החומר הפעיל בצמח, כך שה"סטלה" מורגשת הרבה יותר. מחירו של גרם הידרו (מריחואנה) ברחוב נע בין 60-140 שקלים, וזה כמובן תלוי באיכות גידולו. צרכני סמים רבים מעדיפים לעשן הידרו מאשר חשיש או גידול רגיל בשל איכות הצמח.

ללא פיקוח - ניתן להזמין זרעי קנביס מחו"ל

במשטרה מעריכים כי עבריינים רבים מגדלים באלפי בתים פרטיים חממות הידרו אשר מגיעות בסופו של יום לרחוב ונמכרות לנוער וצעירים. בחודשים האחרונים הצליחו במשטרה לפשוט על יותר משישה בתים ולהחרים עשרות קילוגרמים של יבול שכזה. יחד עם זאת, שיטת הגידול אותה מציעות המשתלות היא מוסווית.

כדי להוסיף חטא על פשע, לאחר שרוכשים את ציוד הגידול (לעגבניות, לא לסמים) ניתן ללא פיקוח וללא בעיה מיוחדת להזמין דרך אתרי אינטרנט בחו"ל זרעי קנביס (הידרו) לשתילה בציוד החדש. המשלוח מגיע עד הבית מבלי שאיש יעצור אותו.

במשטרת ישראל מכירים את התופעה, וקצין במשטרה מסביר: "מכירת ציוד לגידול הידרו היא חוקית לחלוטין. ניתן לגדל תוצרת חקלאית כמו גם תוצרת אחרת, ולא ניתן להגביל את הצרכן מלרכוש אותו". מהרשות למלחמה בסמים לא נמסרה תגובה.