בלעדי: "מקורבי אבו מאזן מכרו ליהודים נכס ליד הר הבית - תמורת בצע כסף"

שבאנה, מי שחשף לראשונה את פרשת השחיתות ברשות טוען כי המקרה הוא חלק משיטה במסגרתה מחפשת הרשות נכסים של פלסטינים שנמצאים בחו"ל ומוכרת אותם ליהודים. שבאנה: "זו בגידה חמורה"

(3:23 דקות)

מקרובי אבו-מאזן מכרו ליהודים נכס בבעלות אש"ף סמוך להר הבית תמורת מיליוני דולרים ושלשלו את הכסף לכיסם. כך טוען היום (שני) חושף פרשת "פתח גייט", פהמי שבאנה.

לטענת שבאנה, אחד מיועציו של אבו מאזן, מכתב זייד, ניסה למנוע ממנו "להגן על נכס חשוב ששיך אש"פ ונמצא בקרבת מסגד אל אקצא". ראש היחידה למלחמה בשחיתות בשירותי הביטחון ברשות הפלסטינית מספר כי הנכס מצוי כיום בבעלותה של הכנסיה העולמית.

שבאנה חיכה לצעד של אבו מאזן בנושא ומשראה שהרשות לא חוקרת את עצמה מהחליט לפרסם את הדברים. בידיו מכתב התראה ששלח לאבו מאזן לאחר שהעיסקה, כבר נחתמה בו רשם: "בצער רב אני מודיע לכם שעל הנכס שהיה ברשות אש"פ בירושלים השתלטו הישראלים וזאת כתוצאה מהתעלמותכם מאזהרותיי הקודמות".

לדבריו, אין מדובר במקרה בודד אלא בשיטה במסגרתה הרשות מחפשת נכסים של פלסטינים שנמצאים בחו"ל ומוכרת אותם ליהודים תמורות בצע כסף. מעשה שהוא מכנה "בגידה חמורה".

לדברי פרשן חדשות 10 לענייני ערבים, צבי יחזקאלי, שבאנה מאשים עתה את יו"ר הרשות בהאשמה חמורה ורואה בו כמי שימכור את ירושלים. יחזקאלי מספר כי ניתן ללמוד מהניירות על הלהט בה מכרו ברשות את הנכסים ובהם גם מספר נכסים אסטרטגיים.

באל ג'זירה קראו היום לחוקר השב"כ הפלסטיני לעצור את הפרסומים, אחרת "הרשות תהיה בצרות עם כל מדינות ערב".

שבאנה: "אחשוף מסמכים נוספים שיביכו את אבו מאזן"

שבאנה, האיש שחשף בחדשות 10 את הקלטות המביכות בהן מככב ראש לשכתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, איים בשבת לשוב ולחשוף מסמכים נוספים שיביכו את אבו מאזן. בראיון לתחנת הטלוויזיה של חמאס אמר שבאנה שאם לא יקבל מאבו מאזן ערבויות לביטחונו האישי הוא יכנס מחרתיים מסיבת עיתונאים שבה יחשוף מסמכים חדשים הנוגעים לשחיתות ברשות.

בקלטת הסקס שפרסם שבאנה בתוכנית "המקור", נראה ראש לשכת אבו מאזן, רפיק אל חוסייני, אחד האנשים החזקים ביותר ברשות הפלסטינית, כשהוא נמצא בסיטואציות מיניות עם מועמדת לעבודה בלשכתו. ראש הלשכה נצפה בעירום מלא, נכנס לתוך מיטה וממתין למועמדת לעבודה שאמורה להצטרף אליו. אלא שבמקום העובדת נכנסים לחדר אנשי המודיעין הפלסטיני הכפופים לשבאנה. הכול צולם במצלמות נסתרות.