המשטרה: תלמידי "מרכז הרב" פרצו לחטמ"ר אפרים ולא נוער הגבעות

מחקירה שערכה המשטרה עולה כי האוטובוס שהוביל את התלמידים באותו הערב בו היה חשש לפינוי חוות גלעד הוריד אותם בצומת קדומים ואז חלקם פרץ לבסיס צה"ל. אתמול זוהה אחד מהם על ידי קצינה מחטמ"ר אפרים ב-80%. הבעיה שעומדת בפני החוקרים: בכירים בימין הנחו את הפעילים לא לשתף פעולה עם המשטרה

הפתעה לחוקרים: מחקירת המשטרה שהתקיימה מאז פרצו פעילי ימין לבסיס חטיבת אפרים, עולה כי מי שעומד מאחוריה הם תלמידים בישיבת "מרכז הרב" בירושלים ולא נוער הגבעות כפי שחשבו בתחילה. על פי חקירת המשטרה, האוטובוס שהסיע את הפעילים לצומת קדומים באותו ערב בו היה חשש לפינוי רמת גלעד, יצא מ"מרכז הרב" בירושלים.

 

בישיבה מוסרים שאין שלישיבה עצמה אין שום קשר לאירוע ולמעשה נודע להם רק בימים האחרונים שהאוטובוס היה מלא בתלמידיהם. במשטרה מעריכים שזה לא סופם של המעצרים וצפויים מעצרים גם בישיבת "מרכז הרב" וגם במוסדות נוספים.

פעילי ימין בתפקידי מטה, שהיו מעורבים באירוע הזה, העריכו שהמשטרה הולכת לבצע גל מעצרים, ולכן הם תידרכו את המשתתפים לכאורה בפריצה כיצד להתמודד עם חקירות. ההמלצה החד משמעית לפעילים היא לשתוק ולא לשתף פעולה עם החקירה.

 

למרות זאת, אפשר לומר שבמחוז ש"י מתקרבים לרשימת המעורבים המלאה בפריצה. היום הוארך מעצרם של ארבעה חשודים בפעולה. אחד מהם אף חשוד שהוא בעצמו השתתף באופן פיזי בפריצה. אתמול נערך לו מסדר זיהוי, וקצינה מהחטיבה זיהתה אותו ב-80%. עורך דינו, עדי קידר, מסר שההליך הזה של המסדר התנהל לא כראוי.