הוארך ביממה מעצרו של ראש עיריית בת ים שלמה לחיאני

בית המשפט נעתר באופן חלקי לבקשת המשטרה שחושדת כי לחיאני קיבל שוחד מינה מקורבים והעלים מס. ראש העיר עצמו כופר בכל ההאשמות והוסיף כי לא ברור לו מדוע הוא נחקר: "אני מאוד אופטימי - אני יודע בדיוק מה עשיתי ומה לא עשיתי"

(1:25 דקות)

המשטרה האריכה הערב (שני) ביממה את מעצרו של ראש עיריית בת-ים שלומי לחיאני, בחשד לעבירות על טוהר המידות והעלמת-מס. המשטרה חוקרת בין היתר כיצד הגיעו מאות אלפי שקלים לחשבונות הבנק של ראש העירייה. נוסף על כך, נבדק כיצד הצליח לחיאני לכסות בתוך כמה שנים חובות שנאמדו בעשרות מיליוני שקלים.

לחיאני נעצר הבוקר בחשד להונאה וקבלת שוחד. כמו כן, הוא נדרש להסביר תנועות כספיות גדולות של מאות אלפי שקלים בשנים האחרונות, כאשר לסכומים אלה אין, על פניו, כל הצדקה בהסתמך על שכרו כראש העיר.

עם כניסתו לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון הביע אופטימיות לגבי מצבו. "אני מאוד אופטימי - אני יודע בדיוק מה עשיתי ומה לא עשיתי", אמר לחיאני בעת שלווה על ידי השוטרים לאולם בית המשפט.

היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית פשטה הבוקר על ביתו של לחיאני ועל משרדי העירייה ועצרה אותו ביחד עם בכירים נוספים בעיריית בת-ים. זאת, לאחר חקירה סמוייה ממושכת. על פי החשד, במשך תקופה ארוכה ביצע לחיאני עבירות מתחום טוהר המידות, וכן עבירות תכנון ובניה ומרמה.

חשד: לחיאני השתמש בתפקידו בכדי לגרוף רווח אישי

מן המשטרה נמסר כי בחקירה הסמויה עלה חשד כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובניה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו. החקירה מתבצעת בליווי פרקליטות המדינה ובשיתוף רשות המסים.

סגניתו של לחיאני, אסתר פרון, אמרה הבוקר לגלי צה"ל כי היא בטוחה שהחקירה תגלה כי אין בסיס לחשדות. "למישהו היה עניין גדול לנפח את הדברים, אני בטוחה שהדברים ייבדקו, יובררו, שהכל ייצא אך ורק כשהוא ללא בסיס עובדתי. אבל, אנחנו אנשים שומרי חוק", אמרה.