יעקב נאמן: נהפוך את ההלכה למשפט המחייב בישראל

בגלי צה"ל דווח כי שר המשפטים השתתף בכנס של דיינים ורבנים בירושלים, ורמז כי הוא מעדיף את חוקי ההלכה על חוקי המדינה. "צריך להחזיר עטרה ליושנה", הצהיר נאמן. "צעד אחר צעד ננחיל את משפט התורה"

(1:01 דק')

"צעד אחר צעד ננחיל לאזרחי ישראל את חוקי התורה, ונהפוך את ההלכה למשפט המחייב במדינה" – ההתבטאות הזו שייכת ללא אחר משר המשפטים, יעקב נאמן, שהשתתף אמש (שני) בכנס דיני ממונות שנערך בירושלים בנוכחות שרים, דיינים ורבנים.

נאמן, שדבריו צוטטו בגלי צה"ל, אמר: "צריך להחזיר עטרה ליושנה. שמשפט התורה יהיה המשפט המחייב בישראל. זו באמת הדרך הראויה להנחיל לנו את משפט התורה בצעדים – צעד אחר צעד".

שר המשפטים המשיך ואמר כי "יש להחזיר למדינת ישראל את מורשת האבות, את דברי התורה הראשונים והאחרונים שבהם יש פתרון מלא לכל השאלות שאנו עוסקים בהן. בסיום הצהיר נאמן שוב: "יש להחזיר עטרה ליושנה".

לכנס בו דיבר נאמן הגיעו פוליטיקאים, רבנים ודיינים רבים, בהם השרים ישראל כץ ואלי ישי, הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, ומנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. הרבנים והדיינים עלו לבמה והציגו את משנותיהם בנוגע לנושאים הבוערים, כגון שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט ושוק ההון.

נאומו של נאמן, שהגיע לברך את באי הכנס, היה בולט במיוחד. דבריו אף זכו לתשואות מהנוכחים באירוע.