הפרקליטות: אורי מסר לא יועמד לדין בפרשת מרכז ההשקעות

אורי מסר, מקורבו לשעבר של ראש הממשלה הקודם, אהוד אולמרט, לא יועמד לדין מפאת חוסר בראיות - כך קבעה הפרקליטות • על פי כתב האישום נגד אולמרט, מסר הפקיד בכספת כספים רבים שהגיעו עבור אולמרט • מסר ככל הנראה ישמש כעד במשפטו של חברו לשעבר

(24 שניות)

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה אחר הצהריים (חמישי) כי לא תגיש כתב אישום נגד עו"ד אורי מסר בגין מעורבותו בפרשת "מרכז ההשקעות". על פי ההודעה לא נמצאו מספיק ראיות על מנת לקשור אותו למעשים.

הפרקליטות קבעה בהחלטתה כי לא ניתן להוכיח כי מסר פעל לסייע לאולמרט בעבירות של מרמה והפרת אמונים. באשר להחזקת מה שכונה "הקופה הסודית של אולמרט" - קבעה הפרקליטות כי קיים ספק אם המעשים מהווים עבירה פלילית.

מסר, מקורבו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נחשד במעורבות בפרשת מרכז ההשקעות ומעטפות הכסף. בכתב האישום שהוגש נגד אולמרט ומנהלת לשכתו לשעבר, שולה זקן, נטען כי מסר הסתיר בכספת כספים רבים שהגיעו עבורו, בהם מאות אלפי דולרים במזומן.

בחודש ספטמבר נפתח משפטו של אולמרט בבית המשפט המחוזי בירושלים. הוא מואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה. על פי כתב האישום העבירות בוצעו במסגרת פרשת "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף". שולה זקן מואשמת בעבירות מרמה ובהאזנות סתר לאולמרט.

הרכב השופטים במשפטו החליט ששלב העדויות וההוכחות במשפט יחל רק ב - 22 בפברואר 2010. אולמרט ומנהלת לשכתו לשעבר שולה זקן אמורים לענות על האישומים כנגדם עד לתאריך ה - 21 בדצמבר השנה.

בפתח הדיון בבית המשפט אמר אולמרט לעיתונאים שחיכו לו כי "זהו מעמד לא פשוט עבורי. עברתי מסכת כמעט בלתי אנושית של הכפשות וחקירות. עכשיו הגיע זמן העובדות. באתי לכאן כאיש חף מכל עבירה ומאמין שאצא מכאן איש חף מכל עבירה".

עורך הדין מני אברבאנל, התובע המרכזי במשפטו של אולמרט, אמר בפתח הדיון כי "התיק הזה הגיע סוף סוף אחרי שנה וחצי לבית המשפט, וזה המקום הראוי שבו צריכים להתברר דברים כאלה".